DECEMBER van functionarissen van het Nederlandsche en Duitsche Arbeidsfront. 21Van heden 8 uur af is het automatisch interlocaal tele foonverkeer mogelijk voor de aangeslotenen van de ge automatiseerde telefoonnetten in het district Haarlem met die in het district Rotterdam (met uitzondering van Gorinchem) In omgekeerde richting is dit verkeer nog niet mogelijk. Door den burgemeester is aan Mr Dr F. A. Bijvoet op zijn verzoek eervol ontslag verleend als wethouder van financiën van Haarlem met bijzonderen dank voor diens vele en vruchtdragenden arbeid in het belang der gemeente verricht. Hij blijft nog in functie tot een opvolger is be noemd. 22. De historische vertrekken in het Paviljoen Welgelegen z\]n niet meer toegankelijk voor het publiek. Dit houdt ver band met de plannen om van de vroegere woning van wijlen Mr Dr A. Baron Röell, Nieuwe Gracht 7, een museum te maken, waarin de drie historische vertrekken van het Paviljoen zullen worden ingericht. Tot lid der Commissie van Advies voor het Staatsvisschers-haven bedrijf te IJmuiden is benoemd Mr C. J. M. Schaepman, waarnemend directeur van den Rijkswaterstaat te s-Gra- venhage. 23. De Inspectie Amsterdam van de Prijsbeheersching houdt te Haarlem een extra tweedaagsche controle, waaraan ongeveer 50 ambtenaren dier inspectie deelnemen. Er worden 55 processen-verbaal opgemaakt, waarvan 18 tegen groentehandelaren, 15 tegen kruideniers, 10 tegen verkoopers van chocolade en suikerwerk, 8 tegen slagers - en 4 tegen winkeliers in textielgoederen. In de vergadering van de Afdeeling Overveen-Bloemendaal van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur wordt de heer H. de Groot herkozen tot secretaris. Tot nieuwe bestuursleden worden gekozen de heeren Ton Roozen Jan Neelissen. De gemeentebegrooting van Heemstede voor 1943 is ver schenen. Zij sluit zonder belastingverhooging met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 1.946.762,-. - I5I -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 197