DECEMBER Tevens blijkt daaruit, dat het aantal inwoners van Heem stede op i Januari j.l. 20936 zielen bedroeg en op 1 Octo ber j.l. 20665. Gedurende de laatste weken hebben velen een vergunning verkregen om zich hier te vestigen, waar door het aantal inwoners weer stijgende is. Om te kunnen voortgaan met de inrichting van een foto-archief der ge meente is op de begrooting een bedrag van 75,- uit getrokken. Voor het uitreiken van persoonsbewijzen heeft de gemeente in dit jaar 9.951,- uitgegeven. Voor 1943 is voor dit doel een bedrag uitgetrokken van f 175,-. Wegens de bijzondere situatie in het bedrijfsleven is be paald, dat alle bedrijven van heden - 23 December - na afloop der werkzaamheden tot en met 3 Januari a.s. gesloten moeten zijn, behoudens verschillende uitzonde ringen, welke in het besluit zijn aangegeven. 24. f De heer H. Bosch, eerelid van het Christelijk gemengd Koor „Haarlem" De burgemeester verhoogt het verleend crediet van 25.000,- voor het normaliseeren van de Houtvaart, tusschen de Pijlslaan en den Ruytervoeg met f 2500,—. 28. De Algemeene Vergadering der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur kiest tot leden van het hoofdbestuur de heeren Leo J. W. Bijvoet te Overveen en P. Bakker Mz. te Enkhuizen, zulks in de vacature van de heeren Th. Hoog en J. H. Avis, die periodiek aftreden, doch niet herkiesbaar zijn. De directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Ge zondheidsdienst richt tot het publiek de volgende raad gevingen in verband met de tijdsomstandigheden: iste des morgens tijdig op de spreekuren der doktoren aanwezig te zijn; 2e Tijdig, dus 's morgens vóór 9 uur, visites aan te vragen; 3e 's Avonds en des nachts alleen in ernstige gevallen den huisarts te ontbieden. De Commissaris der Provincie Noordholland, gezien het uit gebracht rapport van den hoofdingenieur-directeur van den Provincialen Waterstaat, heeft aanverschillende onderhouds plichtigen van de Provinciale Wegenlijst de volgende bedragen toegekend wegens kosten door hen besteed in - 152 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 198