- 5 - Onze concierge J. M. van Bommel moest wegens gezond heidsredenen op i November ontslag nemen, dat hem op de meest eervolle wijze werd verleend. Ruim 18 jaar heeft hij op trouwe en voorbeeldige wijze zijn dagelijkschen gang naar De Hoofdwacht gemaakt, er steeds voor zorgend, dat in- en exterieur schoon bleven. Met zijn vrouw was hij op elke bestuursvergadering aanwezig, hij bediende het projectie apparaat tijdens de voordrachten en had het toezicht op de tentoonstellingen, waarbij hij ook nog de uitgaven van onze Vereeniging aan den man trachtte te brengen. Hij was thuis in onze boekerij, kende den inhoud van alle kasten, zoodat nimmer tevergeefs een beroep op hem werd gedaan als iets moest worden opgezocht. Hij deed ontelbare boodschappen voor het bestuur. Gij hoort het: hij was ons factotum. Het afscheid nemen viel hem en ons zeer zwaar. Als aandenken boden we hem een afslag van de legpenning der Vereeniging aan met een toepasselijke inscriptie, welk inschrift op een eenvoudige oorkonde werd herhaald. Helaas verbeterde zijn gezondheidstoestand niet, zoodat hij op 6 April 1943 overleed in den leeftijd van ruim 75 jaar. Hij ruste in vrede Tot zijn opvolger werd aangesteld: C. F. Smit. Ons oud-bestuurslid H. E. Knappert, thans wonende te Bussum bereikte op 25 April den 70 jarigen leeftijd. Het bestuur wenschte hem daarbij geluk. Uw secretaris mocht den jarige thuis treffen en hem de mondelinge felicitatie overbrengen. Op de plaats van den penningmeester zit thans ons be stuurslid B. F. Enschedé, daar de heer J. D. Rutgers van der Loeff den wensch had te kennen gegeven deze functie in jongere handen over te geven. Op 13 November 1907 aanvaardde de heer Rutgers van der Loeff het quaestoraat, dat jaarlijks meer zorg vereischte. Ruim 35 jaar heeft hij zijn functie vervuld en even zoovele malen werd hij op voorstel van de Commissie tot nazien der boeken onder dankzegging voor het zorgvuldige en zuinige beheer der gelden gede chargeerd. Is grootere lof denkbaar? Hij heeft onze Ver eeniging gekend in zorgvolle omstandigheden en legt zijn functie neer in een tijd waarin de geldmiddelen ruim vloeien. Moge hij als bestuurslid nog lang getuige zijn van dezen bloei. Uw Voorzitter vertegenwoordigde de Vereeniging enkele malen op bijeenkomsten van gelijkgestemde instellingen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 19