Eenige bestuursleden leidden op 31 October een aantal leden van het Kon. Nederlandsch Genootschap voor Geslacht en Wapenkunde rond door de oude stad. "Van iemand, die onbekend wenscht te blijven ontvingen we 100,- ten geschenke; aan regenten van het hofje de Bakenesserkamer werd een bedrag voor de voorgenomen restauratie toegezegd. Het was al weer Sint Nicolaasavond 1940, toen de_ Ver- eeniging een schoon geborduurd kleedje voor de friesche stoeltjesklok ten geschenke kreeg, met de bede, dat dit hoofd deksel het uurwerk voor doorslaan zou behoeden. Aan dit euvel heeft evenwel de klokkemaker een einde moeten maken. De geefster van het kleed bleef onbekend, thans heeft zij door het volgende vers haar anonymiteit.opgeheven: 't Is nu al twee jaar geleden, Dat Sint voor Haerlem heeft gereden. Hij bracht toen voor de groote klok Een doekje boven op haar nok. Maar hoe 't bestuur ook zocht en ried, De maakster daarvan vond het niet. Hoe nu, mijn brave Haerlemieten, Moet gij den Sint aldus verdrieten? Bedenk, dat wie vlug met den naald, Ook met de pen succes behaalt. Een trui zij breidde in duizendvoud, Waardoor geen Haarlemmer bleef koud. Als gij dit raadsel niet kunt verstaan, De klok uit woede weer door gaat slaan. Al is het laat: aller dank zij thans met name aan: Mejuffrouw Kurtz. Een aantal foto's hetzij op onzen last vervaardigd, hetzij van leden ten geschenke ontvangen, konden weer aan onze verzameling worden toegevoegd. Er mag als bekend worden verondersteld, dat deze collectie in het Gemeentearchief is ondergebracht en aldaar kan worden geraadpleegd. De be schrijving kwam gereed, waarvoor de gemeente-archivaris dank werd betuigd. Tot slot rest mij in Uw herinnering te roepen de overledenen Een aantal zullen weder in het Jaarboek worden herdacht: de emeritus predikant der Ned. Hervormde Gemeente te

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 20