GIJSBERTUS VAN TIENHOVEN 8 Juni 1875-21 Maart 1942 Gijsbertus van Tienhoven, diein 1875 m Amsterdamgeboren werd, kreeg in die stad zijn opleiding tot hij in September 1891 naar de Koninklijke Militaire Academie te Breda ging. In 1895 werd hij tot 2e luitenant der Infanterie benoemd en volgde daarop de militaire loopbaan totdat hij in 1919 wegens gezondheidsredenen den dienst moest verlaten. Als officier heeft hij zich vol toewijding aan die loopbaan gegeven. In de jaren 1901 tot en met 1903 volgde hij de studie aan de Hoogere Krijgsschool, kwam daarna bij het Regiment Grenadiers en Jagers en werd jaar later bij de Mitrailleur afdeeling geplaatst, destijds een nieuwtje bij de militaire korpsen, waaraan hij zich met groot enthousiasme wijdde. Doch het meest ging toch zijn hart uit naar het Korps militaire wielrijders, waarbij hij in de oorlogsjaren j 914-—1918 was ingedeeld. Het wielrijden heeft toen te veel inspanning varf zijn hart gevraagd en werd reden dat hij moest worden afgekeurd. Had alles wat de militaire wetenschap en techniek betrof zijn groote belangstelling, toch gevoelde men, wanneer hij over zijn militairen diensttijd sprak, dat de grootste voldoe ning welke hij daarin heeft gehad voor hem gelegen was in hetgeen hij op opvoedkundig en sociaal gebied in dien tijd had kunnen doen. Met voldoening kon hij vertellen over hetgeen hij had gedaan tot behartiging van de particuliere belangen van de onder zijn bevelen staande mindere militairen, vooral voor degenen die in de oorlogsjaren door de mobilisatie van hun gezin gescheiden waren. Het was dan ook geen wonder dat na het verlaten van den militairen dienst, hij in de burgermaatschappij zijn werk in die lijn doortrok, toen hij zich in 1919 in Haarlem vestigde. In de jaren 1919-1942 in Haarlem en later in Bloemendaal wonend, heeft hij zich geheel gewijd aan arbeid op liefdadig en opvoedkundig terrein Het is daarom dat in dit Jaarboek een herdenking van zijn persoonlijkheid niet mag ontbreken. In zijn prille jeugd had zijn vader, Directeur van de Neder-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 38