Age S. Miedema firma en voor de hoedanigheid harer producten. Nog al eens rap met niet te diep gefundeerde critiek op velerlei, ontviel hem toch nooit een krenkend woord - daarvoor was hij te goedlachsch. Toen hij, op den stichtingsdag der oude firma, op 7 April in 1899 als senior partner in de firma optrad was Vingent Dyseringk 22 jaar. Twee broers, Cornelis en later Jan Hendrik, ontvielen hem als firmanten door een vroegen dood. Einde 1941 trok hij zich uit zaken terug, zijn werk overdragende aan zijn eenigen zoon Pieter E. D. Dyserinck. Wanneer in het begin van dit gedachteniswoord voor een Haarlemsch koopman staat, dat gezinsgeluk en het ophouden van reputatie voor Vingent Dyserinck vooraanstaande levenswaarden waren, dan sluit dit allerminst in, dat hij een egocentrisch man was. Zelden zal men iemand ontmoeten, die zijnsgelijke was in hulpvaardigheid, goedhartigheid en gulheid. Veel in het maatschappelijk leven, waaraan men veelal hecht, liet hem stoicynsch koud. Maar „helpen" niet alleen met milde hand, maar steeds met een overzond sterkend woord, dat verstond Vin als geen ander. Het was een stuk van zijn levensgeluk, het bleef hem eigen, tot in zijn stervens uur. Op 27 Maart 1942, een mooien lentemorgen, stapte Vingent Dyserinck met zijn echtgenoote, uit zijn woning in Overveen dwars den weg over, naar buren, muzikale vrienden zijner vrouw, om dezen geluk te wenschen met hun 40-jarigen trouwdag. Hij had daarvoor ook enkele andere buren weten te interesseeren en zou met een enkel woord een aandenken aanbieden. Hij treedt naar voren, met zijn opgewekt gezicht, zegt een enkel woord, stokt dan plotseling, valt overzij - en is overleden in de armen van zijn vrouw. Tot ontsteltenis van allen - maar voor Vin de dood: zijn laatste daad: een bewijs van medeleven, zijn laatste woord: de uiting van zijn goed hart. En zijn naam - den naam Dyserinck heeft hij onbesmet gehouden. - 23 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 47