betimmeringen de gewenschte vertrekken verkregen werden, een voorportaal, een bestuurskamer en een zaal voor leden vergaderingen. Hiermede verdwenen de verschillende hokjes, waarin de militairen de ruimte in den loop der tijden hadden verhakt. De tweede verdieping, waarin men later een ten toonstellingszaal hoopte te kunnen inrichten, en de zolder moesten echter nog onveranderd blijven. Het plan tot ver bouwing was gemaakt in overleg met Burgemeester en Wet houders naar een ontwerp van den heer L. C. Dumont, directeur van Openbare Werken, terwijl op de uitvoering toezicht werd gehouden door de heeren P. F. de Bordes en A. A. Hillebrand. Deze heeren werden dan ook bij de ope ning met de zilveren plaquette der Vereeniging vereerd. De plechtige opening had plaats op 14 Januari 1922. Voor de aankleeding van het inwendige was een beroep op de leden gedaan en zoo had men o.a. ontvangen een oud raam uit het perceel Zijlstraat 91, geschenk van den heer A. F. Kremer, en een oude deur uit het Frans Halsmuseum, welke als schei ding en toegang tot de vergaderzaal waren benut. De ver zameling prenten, kaarten en teekeningen door Dr W. C. A. Bijleveld aangeboden diende tot een passende wandversiering. Tenslotte hebben vele giften van leden en belangstellenden het gebouw met een aardigen inboedel verrijkt. In 1939 kwamen onder leiding van Ir G. Friedhoff eenige herstellingen en verbeteringen, zoowel in- als uitwendig, aan het gebouw tot stand. De ingang is, door het achteruitzetten van den muur van het zijkamertje, zoodanig veranderd, dat men thans over de volle breedte van de stoep en voordeur kan beschikken. Een fraaie eikenhouten trap, niet als de vorige onmiddellijk achter de voordeur beginnende, leidt nu naar het voorportaal. Frisch opgeschilderd prijkt onze Hoofdwacht als een juweeltje uit vroegere tijden op de eeuwenoude plaats. Dr G. H. Kurtz - 52 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 86