- 6o - meenteraadslid bevorderde hij ook de verbreeding van de Barrevoetstraat in 1883 ten bate van een ruimere verbinding van de stad met het toen nieuwe Leidsche kwartier. Allan (Dl II 160) schrijft dat A. L. Dyserinck, Uit den Bosch in 1862 grootendeels heeft doen vernieuwen; inderdaad ver fraaide hij den Noordgevel met een ruimen ingang en zette op het Westdeel van het huis een verdieping maar alles in een slechten tijd van bouwen. Hij huurde ook van de stad een stuk grond aan de Westzijde, waarvoor de Emauslaan meer Zuidelijk werd omgelegd en het huis een ruimer oprit kreeg aan die zijde. Zijn erven d.w. zijn vrouw Agnes Petronella Wijnands en zijn twee dochters Antonia Maria geboren in 1858, in 1880 gehuwd met Wilhelm A. H. Koster en Nelly geb. in 1863, gehuwd met Theodoor M. Tromp, verkochten in 1887 het zomerhuis weer aan den Amsterdammer Nic. van Taack Trakranen, Staatsraad in buitengewonen dienst en president van de Ned. Handels Mij. In deze tijden was het buitengoed meest verhuurd o.a. lange jaren aan Mevr. Boelen- Smidt van Gelder. Op 25 Febr. 1903 was Uit den Bosch in handen gekomen van een vennootschap voor grondspecula- ties „N.V. Haemstede". De eerste ernstige gegadigde als kooper voor Uit den Bosch werd sinds Dr A. Huysman uit Utrecht. Op verzoek van diens zwager Mr Ch. Enschedé rap porteerde IrJ. A. G. van der Steur vóór den koop over het huis, dat het in elk geval groote herstelling en opknapping vraagt om bewoonbaar te zijn. Voor f 48.000,- wordt het Dr Huys- man's eigendom; maar als op 4 Oct. 1911 de huidige eigenaar A. H. Baron van Hardenbroek van Ammerstól Uit den Bosch aankoopt is een der condities, dat het geheele huis binnen drie maanden moet worden afgebroken. Alleen het nieuwe koetshuis en de stallen mochten blijven staan. Volgens eigen plannen werd nu met kunstzandsteen het nieuwe huis voor winter en zomer gebouwd en bij de ont gravingen ervoor werden er door den aannemer drie grond vesten boven elkaar gevonden. Aan de oude vazen gaf Baron van Hardenbroek een plaats bij den ingang. Het goed is nu groot 84,84 H.A. Midden in den tuin is een groot zandsteenen beeld geplaatst van Apollo en Daphne afkomstig van Elsbroek onder Hillegom. J. M. Sterck-Proot

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 98