- 75 - waar de archivaris en zijn assistenten de onderzoekingen leidden, de archivalia uitgaven en de noodige toelichtingen verstrekten. De taak van den archivaris werd daarmede aan merkelijk uitgebreider, zwaarder en verantwoordelijker en Knappert was zich zijn verantwoordelijkheid ook ten zeerste bewust. Nadat hij in 1934 eervol ontslag had gevraagd en verkregen, bleef hij op verzoek van Burgemeester en Wethouders zijn werkzaamheden nog voortzetten tot 1 Mei 1936, waarna hij zijn welverdiende rust in Bussum ging genieten, helaas slechts voor weinige jaren, want de inval der Duitschers en de daarop volgende bezettingstijd hebben hem, die sterk met alle ge beurtenissen medeleefde, veel ergernis bezorgd, welke moge lijk met zijn lichamelijk lijden zijn einde wel verhaast heeft. Nog is te vermelden, dat Knappert lid was van vele weten schappelijke instellingen o.a. van de Maatschappij der Neder- landsche Letterkunde te Leiden, het Provinciaal Utrechtsch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen en het His torisch Genootschap te Utrecht. Behalve van de Vereeniging Haerlem was hij ook bestuurslid van het Algemeen Neder- landsch Verbond en van 1933-1942 Archivaris van de Neder- landsch Hervormde Gemeente te Haarlem. Verscheidene jaren schreef hij geregeld 'Schetsen uit Haarlems Verleden' in het Haarlem's Dagblad, waarvan enkele onder den titel 'Van oude tijden' zijn uitgegeven. Hij was gedurende eenige jaren medewerker aan het 'Nieuw Nederlandsch Biographisch Woordenboek' en schreef verder artikelen in verschillende couranten en tijdschriften. Dr G. H. Kurtz

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 119