JAARVERSLAG 1944 Het jaar 1944 valt voor onze Vereeniging in twee gedeelten uiteen. De eerste zeven maanden konden wij den leden, zij het op beperkte schaal, nog een en ander bieden, na Juli waren wij tot uiterlijke rust gedoemd. Het verbod van ver gaderen en van het beleggen van bijeenkomsten trof ook onze Vereeniging, het ontbreken van electrischen stroom en andere ongemakken hinderden ons allen en ik behoef U deze narigheden niet weder voor oogen te voeren - ze liggen ons allen nog te goed in het geheugen. Toch werkte Uw bestuur reeds aan de toekomst om zoodra de mogelijkheid daartoe weder geopend wordt den achterstand in te halen. Ondanks dezen stilstand groeide het ledental, in Januari telden wij 899 leden en donateurs, begin April 926, aanvang Juni 960, op 14 Augustus schreven wij den heer A. J. Kloek als het 1 oooste lid in, die het laatste exemplaar van onze uitgaaf 'Van der Steur's Oude Gebouwen' ten geschenke ontving, het jaar eindigden wij met 1043 leden en sindsdien is de toeneming nog geenszins gestaakt. De samenstelling van het bestuur bleef ongewijzigd, de af tredende leden werden op de Algemeene Vergadering her kozen. Een bloemenhulde bereidden wij den Voorzitter en den Heer Rutgers van der Loeff, die op respectievelijk 21 en 22 Maart den 70-jarigen leeftijd bereikten. Nieuwe uitgaven zagen niet het licht, evenmin herdrukken van uitverkochte boeken. Zelfs ons Jaarboek kon niet ver schijnen, hoewel geheel gereed in manuscript. Laten we hopen, dat binnenkort ook deze belemmering is opgeheven. In het begin van het jaar lieten wij onder de inrichtingen van onderwijs, die zich daarvoor hadden aangemeld, een 50-tal lantaarnplaatjes van het oude Haarlem circuleeren met een zeer uitvoerige legenda. Ook onze lantaarn met scherm bewees goeden dienst. Wij hoopten hierdoor de belangstelling en liefde voor de stad bij de schooljeugd aan te kweeken, het geen nog bevorderd kan worden door het laten maken van opstellen over hetgeen den leerlingen met deze plaatjes werd getoond. Als belooning voor zulk een opstel stelden wij af drukken naar oude afbeeldingen beschikbaar. Over deze eerste proef kunnen wij tevreden zijn en het ligt in ons voor-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 11