LEONARDUS ALOYSIUS ALPHONSUS MARIA WESTERWOUDT 18 September 1878 - 14 October 1945 'Gaarne' en 'met een zekere piëteit' zet ik me neer om in 'Haerlems Jaarboek' een in memoriam te wijden aan wijlen den HoogEerwaarden Heer L. A. A. M. Westerwoudt, oud plebaan van de Kathedraal te Haarlem. Ik zeg 'gaarne'; want ik zou zeggen, dat het zoo in de lijn ligt, dat in dit boek herinneringen worden vastgelegd over een man, die met Haarlem eenigszins is samengegroeid, aangezien hij er een goed deel van zijn leven heeft gewerkt, èn als secre taris van den Bisschop èn als plebaan van de Kathedraal èn als deken van Haarlem, terwijl hij nog bovendien tot aan zijn dood kanunnik is geweest van het Haarlemsch Kapittel. Maar ook zet ik me neer om uit een soort 'piëteit' over dezen uitnemenden man te schrijven, want ik geloof niet, dat ik ooit edeler mensch in mijn leven heb ontmoet. Ja, hij was werkelijk een van die menschen - gelijk de HoogEerw. Heer Filbry in zijn lijkrede over hem zeide - 'die de wereld in eigen omgeving beter maken'. Plebaan Westerwoudt werd op 18 September 1878 te Amsterdam uit brave en aanzienlijke ouders geboren. Met den diepsten eerbied sprak hij altijd over zijn schalkschen vader en over zijn innig geliefde en pieuze moeder. Na eerst op het Jezuïetencollege te Katwijk te hebben ge studeerd, verscheen hij op oud-Hageveld te Voorhout op een van de hoogere klassen en blonk aldaar spoedig uit als een van de beste leerlingen van z'n klas. Hij had een bijzonder helder verstand. Zijn hoogere studiën maakte hij op het Groot- Seminarie te Warmond, en wel met zulk een succes, dat hij eerder dan zijn andere klasgenooten reeds op 2 Maart 1902 in de stille huiskapel van den toenmaligen Bisschop van Haar lem, Mgr. Bottemanne, tot priester werd gewijd. Al aanstonds werd hij benoemd tot kapelaan van een drukke stadsparochie in Rotterdam (de St. Jozefparochie)alwaar hij slechts twee jaren arbeidde, aangezien de Bisschop hem riep

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 125