nemen hiermede voort te gaan, zoodra het weder mogelijk zal zijn nieuwe series lantaarnplaatjes te doen vervaardigen. Op 12 en 13 Mei bezochten eenige honderden leden de Kweekerijen van O. G. van Tubergen s Bloembollen- en Zaadhandel aan den Koninginneweg. Den Heeren Hoog, die de verschillende groepen door de kassen en langs de velden leidden, past een woord van hartelijken dank voor hun toe lichting en de beantwoording van de zeer vele aan hen ge stelde vragen. Op 11 Juli las de heer G. A. Luitingh over Merkwaardig heden van de Sint Bavo of Groote Kerk gevolgd door een bezoek aan het Kerkgebouw op Zaterdag 15 Juli. De toeloop van belangstellenden voor de lezing was zoo groot, dat de muziekzaal van Brinkmann niet allen bevatten kon. De teleur- gestelden ontvingen een nieuwe convocatie, daar de heer Luitingh zoo vriendelijk was zijn voordracht op 25 Juli te herhalen. Op 20 Juli volgde de Algemeene Vergadering, die zooals steeds een huiselijk karakter droeg. De balans, winst- en ver liesrekening werd goedgekeurd j de Heer Benraadt deelde namens de financieele commissie mede de boekhouding in orde te hebben bevonden. Tot leden van de Commissie in 1945 werden benoemd de heeren D. J. A. Westerveld en Mr. A. H. J. Merens, tot plaatsvervangende leden de heeren J. J. Luyten en F. H. Benraadt. De aftredende bestuursleden, Voor- zitter, Secretaris en de heer R. D. Baart de la Faille, die, na een langdurige ongesteldheid, in ons midden genezen was teruggekeerd, werden bij acclamatie herkozen. De plannen voor de toekomst werden ontvouwd, maar liggen om de U in den aanvang opgesomde redenen nog in de windselen. Een geanimeerde rondvraag besloot deze bijeenkomst. De verkoop van onze uitgaven stemt nog steeds tot groote tevredenheid. Verscheidene zijn uitverkocht, moge het tijd stip niet verre meer zijn, dat voor aanvulling en uitbreiding van de reeks kan worden gezorgd. Mochten er onder de leden zijn, die van uitverkochte uitgaven een tweede exemplaar be zitten, dan verleent het Bestuur gaarne zijn bemiddeling om hiermede gegadigden te verblijden. Vele voor ons waardevolle geschenken mochten wij ont vangen. Ir J. J. Fuykschot stond ons een afdruk van de door hem vervaardigde hoogtekaart van Haarlem af, tevens kwam - 2 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 12