In de omgeving In Bloemendaal was jhr mr C. J. A. den Tex als burge meester teruggekeerd, in Heemstede jhr J. P. W. van Doorn, die tevens belast was met de waarneming van het ambt in Bennebroek en in Zandvoort de heer H. van Alphen. De be volking in deze gemeenten toonden hun ingenomenheid met den terugkeer van deze magistraten. Herdenking van gevallenen Het Plein, de Westergracht en de Jan Gijzenbrug waren punten, waarheen zich vele stadgenooten begaven, om hen te gedenken, die voor het vuurpeleton waren geplaatst. Men bracht hulde door het leggen van bloemen. Op den bevrij dingsdag begaven de leden van het gemeentebestuur en het hoofdbestuur van Koninginnedag zich naar deze plaatsen, om kransen te leggen. Organisaties treden voor het voetlicht Tijdens de bezetting waren vele voorbereidingen getroffen door vereenigingen. Hierbij kan ook gerekend worden Neder- landsch Volksherstel, dat allereerst den nood van alle oorlogs slachtoffers wilde lenigen, dat wilde meewerken aan een spoedigen wederopbouw van de volksgemeenschap en dat naar vermogen bijstand wilde verleenen aan allen, die dezen noodig hadden. Het district Kennemerland-Zuid was gehuisvest aan het Prinsen Bolwerk, in welk perceel in de voorafgaande maanden acties waren gevoerd voor kindervoeding enz. Als voorzitter van de afdeeling Haarlem trad op de heer P. H. Borghouts, als secretaris de heer E. F. Albrecht en als pen ningmeester jhr J. Th. van Spengler. De commissies waren ook samengesteld en pakten de zaken terstond aan. Met mede werking van vele dames ging men in de morgenuren van Dinsdag 8 Mei collecteeren. Gaarne kocht het publiek een Oranje-V., een letter, die op dezen gedenkwaardigen dag zooveel inhield. Het vroegere Korps van Vrouwelijke Vrijwilligers legde eveneens groote activiteit aan den dag. De dames, die haar werk in het openbaar hadden onderbroken, heropenden in het Stadhuis de kantoren. Voldoende medewerksters waren er nog niet, maar aan den oproep tot aanmelding gaven tal- loozen gehoor. - lig -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 167