komstig uit de vliegtuigen, welke enkele dagen geleden boven Vogelenzang waren verschenen, om goederen uit te werpen voor de bevolking van Haarlem en omgeving. Jammer genoeg bleek er niet voldoende boter, thee en chocolade te zijn; het publiek behoefde niet teleurgesteld te worden, want er was een voorraad melkpoeder, vleesch in blik en koffie. Hemelvaartsdag, Vrijdag en Zaterdag konden de stadgenooten deze lekkernijen afhalen in de winkels, welke in de afge- loopen weken de gaven van het Roode Kruis hadden uitgereikt. Buurtfeesten Buurtcommissies waren gevormd voor het organiseeren van feestelijkheden. Origineel was de gedachte van bewoners uit het Kleverpark. Zij hadden buurtgenooten uitgenoodigd des avonds bij de schuilloopgraaf in het park bijeen te komen, waar een vreugdevuur ontstoken werd. Ieder was verzocht het oude verduisteringspapier mee te brengen, om het vuur zoo lang mogelijk brandende te houden. Een portret van Hitier werd in de vlammen geworpen onder het uitspreken van de woorden 'Moge hij in de hel verbranden'. Er was feest in dit stadskwartier en dit heeft er toe geleid, dat een Oranjever- eeniging tot stand kwam. Dankdiensten op Hemelvaartsdag Donderdag 10 Mei was het Hemelvaartsdag en tevens vijf jaar geleden, dat de Duitschers ons land aanvielen. De feest roes van de afgeloopen dagen moest dus wat getemperd worden. De Christelijke kerken te Haarlem hadden den volgenden oproep verspreid: 'Het heeft den Almachtigen God behaagd Haarlem thans de bevrijding van den overweldiger te schenken. HjeP be- wogen door den schok der gebeurtenissen gedenken wij heden deze bevrijding na een nacht van lijden en onderdrukking. Groote dankbaarheid vervult onze harten jegens God, die ons uit de beproevingen heeft gered en nieuwe hoop geeft op herleving. Het licht daagt. In deze historische uren roepen de Kerken te Haarlem U allen op tot bijwoning van de bij zondere dankdienstenom in oprechten ootmoed den zegen der bevrijding te erkennen en onze vreugde te uiten. U allen zult ongetwijfeld daaraan behoefte gevoelen. Schaart U bij de - 121 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 169