achter elkaar korte toespraken gehouden. Na afloop van den dienst vertoefde de bisschop bij de plaats aan de Westergracht waar op 25 October een aantal Nederlanders neergeschoten is. Plechtigheid bij de Dreef Bij de Dreef zijn twee plechtigheden gehouden, welke diepen indruk maakten. Des middags stelde zich aldaar de zangbrigade van het Leger des Heils op en zong onder leiding van den heer J. Bon eenige liederen.Begonnenwerdmet'Nader mij God tot U' en besloten met 'Een vaste burcht is onze God'. De heer R. Warnars was als voorzitter van het comité, dat herdenkingsplaatsen had aangelegd, aanwezig. Des avonds om negen uur zongen de leden van het Mannenkoor Gaecilia dat zich in langen tijd in het openbaar niet had laten hooren, eenige liederen van Valerius en 'Ecce quomode moritur onder leiding van Nico Hoogerwerff. Eenige duizenden waren op het Plein vereenigd voor deze plechtigheid. De leden van het koor waren met den volgenden brief op geroepen, medewerking aan het concert te verleenen: 'Er voer door alle Nederlanders en in het bijzonder door de burgerij van onze stad een schok van ontzetting, toen op 7 Maart 1945 vijftien jongemannen op de Dreef te Haarlem door de Duit- schers lafhartig werden vermoord. Vijftien jongemenschen, die niet onder den Duitschen hiel wilden bukken, vonden daar den heldendood. Het is de wensch van duizenden, neen tien duizenden Haarlemmers, deze jonge helden op waardige wijze te eeren, door op den nationalen feestdag eenige liederen op de plaats van den moord te hunner nagedachtenis te zingen. Hiertoe aangezocht door een comité hebben wij besloten aan de uitnoodiging gehoor te geven, daarmee vervullende een eere-plicht jegens gansch Nederland en jegens de gevallen helden in het bijzonder'. De eerste voetbalwedstrijd Sedert begin September was er geen sport meer beoefend. Na acht maanden is de eerste wedstrijd gespeeld op het terrein van R.C.H. te Heemstede tusschen de oudste voetbalclub van Nederland, H.F.C., en een combinatie van Engelschen en Canadeezen. Het resultaat was, dat de gasten met 3-1 wonnen. In de pauze sprak Jhr A. van der Poll, namens het Heem- - 123 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 171