steedsche gemeentebestuur, de voetballers toe, waarna hij den aanvoerder van het Engelsch-Canadeesche elftal eenige boek- werken aanbood. N.S.B.ers moeten zich melden De Binnenlandsche Strijdkrachten beschikten over de meeste namen en adressen van hen, die lid waren geweest van de N.S.B. of aanverwante organisaties, echter natuurlijk niet over alle. Bovendien hielden velen zich schuil. Daarom bracht het Gewestelijk commando in een oproep, welke op een groot aantal plaatsen in de stad werd opgehangen, het volgende ter kennis van alle mannen en vrouwen van 16 jaar en ouder, die behooren tot één der navolgende groepen: 1. Zij, die lid of'begunstiger' zijn of na i Februari 1941 zijn geweest van de Nationaal Socialistische Beweging of van de Nationaal Socialistische Arbeiders Partij. 2. Zij, die na 1 Februari 1941 'sympathiseerend lid' zijn ge weest van de Nationaal Socialistische Beweging. 3. Zij, die in eenigen vorm aangesloten zijn of na 1 Februari 1941 aangesloten zijn geweest bij een der navolgende organi saties: 1.' de Weerafdeeling (W.A.); 2. de Germaansche S.S. der Nederlanden; 3. de Nationale Jeugdstorm, voor zoover zij op 10 Februari 1945 den leeftijd van 16 jaren hebben bereikt. '4. Hoofden en ambtenaren van Duitsche diensten, die tijdens de bezetting in Nederland werkzaam zijn geweest. 5. Zij die in leidende functie werkzaam zijn geweest voor vooraanstaande Nationaal Socialistische dagbladen of tijd- schriften. 6. Zij, die als Vrijwilliger in dienst zijn geweest of zijn bij de Landwacht Nederland of bij den Landstorm Nederland, zullen gearresteerd worden, waar zij zich ook bevinden, indien zij zich niet vrijwillig aanmelden. De oproep vermeldde verder: 'Bij aanmelding dient ieder mee te brengen: ie. alle in zijn of haar bezit zijnde wapenen en munitie. Vuurwapenen moeten ongeladen zijn. Alle wa penen en munitie moeten dusdanig verpakt zijn, dat zij niet voor dadelijk gebruik kunnen worden aangewend. 2e. Alle bewijzen van lidmaatschap van één der bovengenoemde or ganisaties. 3e. Persoonsbewijs en verdere voorhanden zijnde bewijzen waaruit identiteit kan blijken (trouwboekjes, ge boortebewijzen enz.), alsmede distributiebescheiden. 4e- 1 - 124 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 172