- 125 - 2 dekens, rantsoen voor 48 uur, 1 koffer of rugzak, 1 paar werklaarzen, 2 paar sokken, 2 onderbroeken, 2 hemden, 1 werkpak, 1 pullover, 1 eetnap, 1 drinkbeker, 1 lepel, 2 hand doeken, zeep, toiletartikelen. Ieder, behoorende tot bovenbedoelde personen, die zich met terstond vrijwillig meldt, loopt het gevaar aangemerkt te worden als iemand, die voornemens is, verzet te plegen. Elk verzet, elke poging tot verzet en elke gedraging, welke het ver moeden daarvan wekt, zal terstond en afdoende met kracht van wapenen worden gekeerd. Ieder van bovenbedoelden wordt daarom in zijn eigen belang geraden zich met spoed te melden. Voorts loopt ieder, die aan één van bovenbedoelden onder dak verleent of bij één van bovenbedoelden geniet, het gevaar aangemerkt te worden tot bovenbedoelden te behooren. Nie mand verleene dus onderdak aan, of geniete onderdak bij eén van bovenbedoelde personen. Teneinde vergissingen te voorkomen, wordt ieder, die in de periode tusschen 15 Mei 194° en 1 Februari 1941 behoord heeft tot één van bovengenoemde groepen van personen, aan geraden zich na verloop van 2 maal 24 uur na deze aankondi ging eveneens te melden, voorzien van bewijzen, waaruit begin en einde van zijn lidmaatschap duidelijk blijken, als mede van de in zijn bezit zijnde wapenen en munitie, verpakt als bovenvermeld'. Tot en met Donderdag 10 Mei waren 375 personen in arrest gesteld. Hierbij waren Mr A. J. Backer, commissaris der pro vincie Noordholland, Mr W. de Rijke, commissaris der pro vincie Overijssel, Mr van Urk, griffier der Staten van Noord holland, de leden van het college van B. en W., de politie- president, majoor van Aperen, de majoor van den Ordedienst bij de politie, J. Couvéé en Dr J. de Gelder, vroeger directeur van de M.T.S., alhier. Vrijdag 11 Mei In de rechtzaal van het Kantongerecht hield de Haarlem- sche Rechtbank een openbare zitting, ter gelegenheid van de bevrijding, waarbij toespraken zijn gehouden door Jhr Mr E. J. Strick van Linschoten, president, Mr W. M. P. Over- man, officier van justitie en Mr J. Deenik, waarnemend deken der Orde van advocaten. Dinsdag 8 Mei had de kantonrechter,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 173