- 128 - De Haarlemsche jongens tusschen 12 en 21 jaar, die niet lid zijn van één van bovengenoemde organisaties, worden uit- genoodigd ook op de Groote Markt te komen. MUZIEK, ZANG, SPREKER Dr P. H Schroder. Aan ouderen wordt verzocht de Groote Markt vrij te laGn voor de jeugd. Men gelieve nauwkeurig de aanwijzingen van politie en orde-commissarissen op te volgen. De commissie van organisatie: T. Kitne, centraal jeugdleidster Ned Herv. Gemeente. T. M. Koppe, bestuurslid van den Vnjz. Chr. Jeugdbond. A. T. Lürsen, hoofdleidster Vrijz. Chr. Jeugdgemeenschap. A. J. M. Pielage, leidster Vrouwelijke Jeugdbeweging voor KM. A. Benraadt, leidster bij het Ned Padvindstersgilde. J. M. VAN Maanen, leider bij de Katholieke Verkenners. G. Mensing, voorzitter A.J.C. T. Th. de Wal, voorzitter Typografen-jeugd. T. Vermeer, secretaris van den Herv. Jeugdraad. M. Scheffer, leider bij de Ned. Padvinders. Wie meer wil weten, het informatie-adres is Nassaulaan 49. Aan den oproep hadden duizenden meisjes en jongens ge hoor gegeven. Uit verschillende deelen der stad trokken groepen, voorafgegaan door vlaggen en vaandels, naar het centrum der stad. De Markt had een feestelijk aanzien door de kleuren der vlaggen. Op een podium hadden de ail orlt"tf'n plaats genomen, onder wie vertegenwoordigers van het Gana- deesche leger. Nadat eenige liederen waren gezongen, voerde Dr P. H. Schroder het woord. In zijn rede getuigde hij van ziin groote verwachtingen van de Nederlandsche jeugd. Jullie staat daar nog achter de streep, jeugd van de oorlogsjaren, maar ook jullie zult komen over die scheidingslijn en leven in een beteren tijd. Jullie zult het recht leeren kennen, jullie zult een eenheid vormen van Nederlandsche jongens en meisjes en samen zullen jullie bouwen aan de toekomst van het vader land,' aldus sprak Dr Schroder, die voorts de jeugd het parool gaf 'waarheid, verdraagzaamheid en naastenliefde Tenslotte wekte hij allen op in eenheid te streven naar den opbouw van een rechtvaardige wereld, waarin geenterreur, S.D. of N.S.B. zullen bestaan. Met het zmgen van het Wilhel mus werd het appèl besloten.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 176