Haarlem op 5 Mei het besluit had genomen Ds P. W. Foeken, predikant te Haarlem, die lid van de N.S.B. was geweest, provisioneel te schorsen, zoodat hij niet langer gerechtigd was het ambt van predikant uit te oefenen. (Inmiddels was hij gearresteerd.) Uitgaande van het bijzondere kerkewerk der Ned. Herv. gemeente werd des middags om drie uur een jeugddienst ge houden in de Groote Kerk, naar aanleiding van de be vrijding, waarbij als voorgangers optraden Ds I. P.van der Waal en Ds P. J. Mackaay. Sportwedstrijden De sport vroeg dezen Zondag de aandacht. In het Noorder sportpark voetbalden EDO 2 tegen TYBB en verloor met 2-1 De honkbalwedstrijd EDO-Schoten eindigde in een over winning van 3-0 voor de thuisclub. R.G.H. en HBG bonden in het Heemsteedsche Sportpark den strijd aan. De groote be langstelling op de velden was een blijk, dat het sportlievend publiek met verlangen heeft uitgezien naar het oogenblik, waarop er weer aan sport gedaan kon worden. Eerste trein reed op Maandag 14 Mei De eerste trein na 18 September 1944 onder leiding van de Nederlandsche Spoorwegen kwam dezen morgen in Haarlem aan. Om acht uur was een oude lomotief met twee personen rijtuigen uit Amsterdam naar onze stad gereden, met het doel Haarlemsche spoorwegmenschen, die in Amsterdam werkten te halen. Van de zijde van het personeel bestond voor dezen rit groote belangstelling en met spanning werd de aankomst te gemoet gezien. Om kwart voor negen reed de trein het station binnen. Een half uur later vertrok de trein weer met veertig passagiers. Des middags keerde het gezelschap terug en de vol gende dagen stonden dezelfde spoorwegforensen gereed, om den tocht naar Amsterdam te maken. Het achterblijvende personeel kon op dezen Maandag ochtend zijn opbouwend werk op het Haarlemsche perron voortzetten. In de afgeloopen dagen had men reeds onaange name verrassingen opgedaan, daar er veel verdwenen was. Verheugend was het echter, dat er inmiddels weer wat terug gevonden was. De belangrijkste vondst was de installatie van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 178