den radio-zender Kootwijk, welke in eenige wagons, staande op het Haarlemsche station, was geplaatst. Dit kostbare mate riaal hadden de Duitschers, toen de strijd in het oosten des lands begon, naar het westen vervoerd, mogelijk met de be doeling het nog over zee te kunnen vervoeren. Dan waren aan wezig wagons met Zweedsch ijzererts, afkomstig van de Hoog ovens, en een wagon met een gedeelte der bovenleiding van de lijn Haarlem-Den Haag. In een villa in Hillegom trof men een groot aantal telefoons aan, benevens meubilair van het Haar lemsche station. Ook bleek, dat de Duitschers acht van de tien onderstations van de electrische lijn Haarlem-Amsterdam had den leeggehaald. De toestand op de Centrale Werkplaats was even ernstig. Daar was zoo goed als alles gestolen, zelfs bezems, dweilen enz. Het personeel was opgeroepen zich op 13 Mei te melden. Ook uit de Kon.Fabriek van rijtuigen en spoorwagens J.J.Beijnes was gestolen. Den Haarlemmers was gevraagd van de haar toebehoorende goederen, welke zij onder berusting hadden of waaromtrent zij aanwijzingen kon den verstrekken, kennis te geven, eventueel tegen belooning. Dinsdag 15 Mei Eenige besluiten van den burgemeester werden bekend ge maakt, o.a., de instelling van de 'De Avondklok', zooals de periode, waarin men zich niet in de openlucht mocht begeven, genoemd werd. De 'avondklok' ging om elf uur in en eindigde om vier uur. Ook was bepaald, dat tapperijen om tien uur voor het publiek gesloten moesten zijn en dat de maximum snelheid in de bebouwde kom 20 K.M. bedroeg. Woensdag 16 Mei Dezen avond was er op sportief gebied weer wat te doen. Een reserve negental Haarlemmers bond een honkbalstrijd aan tegen een Canadeesche ploeg en verloor met 10-2. Donderdag 17 Mei De bevrijding bracht ook voedsel en dezen dag deed de distri- butiedienst verheugende mededeelingen voor de huisvrouw. In de winkels, waar tot nu toe levensmiddelen van het Roode Kruis waren uitgereikt, werden thans reliefgoederen aange boden en wel 450 gram biscuits (enkele dagen later nog 450 gram), een reep chocolade, een half blik soep, twee ons vet - i3i -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 179