- 7 - groote angst en onzekerheid werd afgewenteld, al blijkt thans eerst in welk ontredderden toestand ook dit rijksgebied zich bevindt. Een derde hoogtepunt was voor ons het 700-jarig bestaan van Haarlem als stad, dat op ingetogen wijze met een officieele bijeenkomst, een tooneelvoorstelling en een concert werd ge vierd. Uw secretaris had zitting in het comité, dat door B. en W. van Haarlem met de voorbereiding was belast. Met Mejuffrouw Kurtz en de Heeren Enschedc en Gratama vormde hij tevens de Commissie voor de Historische Tentoon stelling, welke in het Frans Hals Museum is gehouden. Bij de plechtige opening hiervan was een vertegenwoordiger van H.M. de Koningin aanwezig, evenals de Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen met zijn Secretaris-Gene raal, de Commissaris der Koningin in de Provincie Noord holland, de Burgemeester van onze stad met alle Wet houders en verder vele militaire en burgerlijke autoriteiten. Minister Van der Leeuw sprak de openingsrede uit. Keeren wij thans tot onzen eigen kring terug. Ook daar bleven wij niet voor leed gespaard. Twee onzer bestuursleden moesten wij aan den dood afstaan: Op 3° April overleed de heer J. D. Rutgers van der Loeff te Nunspeet, waarheen hij in de bezettingsjaren moest evacueeren. Van 1904 afhad hij zitting in het bestuur, waarvan van 1907 tot einde 1942 als penningmeester. Een-en-veertig jaren lang diende hij onze Vereeniging in alle stilte, maar met een trouw en een toe- wijding als slechts ingewijden weten. Hij zag het ledental stijgen van enkele honderden tot ruim duizend. Wij prijzen ons gelukkig hem in ons midden te hebben gehad en zullen zijn hoffelijke en beminnelijke persoonlijkheid noode missen. Mevrouw J. M. Sterck-Proot werd op 25 Mei tot hooger leven geroepen. Hoewel zij slechts een dertiental jaren lid van ons bestuur uitmaakte, had zij zich daarin toch ook een plaats veroverd, niet alleen door haar ijver om anderen de liefde tot hun stad bij te brengen, waartoe zij vele lezingen hield en onderscheidene schrifturen het licht deed zien, maar ook door haar persoon, die wij zoo zeer op prijs wisten te stellen. Op 17 Juni ging ons oud-bestuurslid de heer H. E. Knappert van ons heen.Hij diende onze Vereeniging van 1918 tot 1938, nadat hij in 1936 zijn ambt als gemeente-archivaris had neergelegd en zich te Bussum had gevestigd. Zijn liefde voor onze stad bleef

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 17