genomen te worden. Thans was hem verlofverleend en van deze gelegenheid maakte hij gebruik met zijn oude club te spelen. Voor de wedstrijd begon, ontving hij bloemen. Haarlem won met 8-1. Vlaggen inhalen op £aterdag 19 Mei Het was veertien dagen geleden, dat de stadgenooten de vlaggen hadden uitgestoken ter gelegenheid van de capitula tie. Zaterdag vóór Pinksteren beteekende het luilaksfeest. Over de vlaggen en den luilak was de volgende mededeeling verschenen: 'In opdracht van den waarnemend burgemeester maakt het bestuur van Nederlandsch Volksherstel, afdeeling Haarlem, bekend, dat de luilaksmarkt zal worden gehouden op Zater dag 19 Mei van 6 uur v.m. tot 6 uur n.m. Tevens wordt ver zocht op Zaterdag 19 Mei om 9 uur v.m. alle vlaggen binnen te halen, opdat de bloemen, waarmee Haarlem zich ter ge legenheid van het luilaksfeest zal tooien, een waardige over gang vormen van de feestvreugde der bevrijding naar de rust en bezinning der Pinksterdagen'. De vlaggen werden binnengehaald, zooals gevraagd was. De jeugd trok er vroeg op uit, om de luilakken te wekken. Tal- loozen wandelden naar de singels voor de pottenmarkt, maar zoo druk als vroeger was het niet. Daarin zal wel in de toe komst verandering komen. In de twee weken was er veel gebeurd, zooals dit overzicht weergeeft. In de voedselpositie b.v. kwam een aanmerkelijke verbetering. De magen werden echter bij talloozen overladen, hetgeen tot gevolg had ziekteverschijnselen aan maag en darmen. Langzamerhand kwamen de stadgenooten weer op krachten. Verheugend was het, dat talloozen, die elders of in Duitsch- land hadden vertoefd, huiswaarts keerden. Onder hen waren Haarlemmers, die in concentratie-kampen hadden doorge bracht, politieke gevangenen, arbeiders en enkele krijgs gevangenen. De post bracht aan families de tijding, dat vader of zoon uit Duitschland reeds onderweg waren en in ons land waren aangekomen. Gebrek aan auto's was oorzaak, dat zij nog eenigen tijd op hun plaats moesten blijven. - i33 - •k k k

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 181