- 8 - ondanks zijn verblijf elders onverflauwd en hoe goed deed het hem weder eens een Haarlemmer te ontmoeten en met hem vooral over onze Vereeniging te kunnen praten. Alle drie laten in de uitgaven van onze Vereeniging hun pennevruchten achter als tastbaar bewijs hoezeer zij voor onze stad leefden. In den aanvang van het jaar (7 Februari) overleed te Steenwijk onze oprichter Prof. Ir J. A. G. van der Steur, die van 1901-1907 bestuurslid was. In dit jaar verliet hij Haarlem om zich aan den bouw van het Vredespaleis te 's Gravenhage te wijden. Vele huizen en gebouwen door hem ontworpen laat hij in onze stad na; voor ons is hij het best bekend door zijn schit terende uitgaaf'Oude Gebouwen', welk werk nog wel op onze lijst voorkomt, al is het sedert kort uitverkocht. Mogen zij ge vieren na een werkzaam leven rust vinden in het Vaderhuis. Een meer uitvoerige nagedachtenis zult ge in het Jaarboek kunnen lezen. Daarin zullen ook andere bekende Haarlem mers worden herdacht, helaas een lange lijst, daar velen hun tol aan dgn oorlog moesten betalen. Volstaan wij daarom hier met het noemen van hun namen: Dr Jac. P. Thijsse, J. P. Guépin, H. D. Tjeenk Willink, Ir J. J. Borren, Mr A. S. Miedema, Ch. L. F. Sarlet, D. J. A. Westerveld, C. ten Boom, Arts P. Ozinga, H. Heuff, oud-Plebaan L. Westerwoudt. Daarnaast noemen wij nog Prof. Dr J. Huizinga, in zijn jonge jaren leeraar aan de H.B.S. hier ter stede en schrijver van onze uitgaaf 'De oudste geschiedenis van Haarlem', helaas geruimen tijd uitverkocht, Ir G. A. Kessler, president directeur van het Hoogovenbedrijf, Zr Hortense, rectrice van het R.K.Meisjes Lyceum, den oud-hoofdinspecteur van Open bare Werken H. J. Zuurendonk (in de illegaliteit bekend onder den naam 'Oom Henk'), H. F. Oets, onderwijzer aan de Führopschool, J. Nienhuis, hoofd-coach van de Haarlem- sche Roei- en Zeilvereeniging 'Het Spaarne', P. Frisius de Haan, oud-leeraar Duitsch aan de H.B.S. en tenslotte H. M. van Bemmelen, voorzitter van de Vereeniging Onze Vloot, directeur van de Voorschotbank en bestuurder van de Hulp bank hier ter stede. Mr G. M. J. de Jongh, die in November 1941 vrijwillig zijn mandaat ter beschikking stelde, keerde in Juli 1945 onverlet op de voor hem opengehouden plaats terug, terwijl de heeern A. J. M. van Os en G. W. D. Vrijland als nieuwe leden tot

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 18