KRONIEK VAN HAARLEM 1944 JANUARI 1Voortgezet worden de werkzaamheden, om aan de west en noordzijde der stad (van de grens Aerdenhout-Heem- stede via de Houtvaart, verder langs de Delft en de Jan Gij zenkade naar het Noorder Buiten Spaarne) vestings grachten te maken. Hier en daar worden huizen afge broken en bij overgangswegen (Kleverlaan, Zijlweg, Julianalaan, Jan Gijzenbrug en later op den Wagenweg) worden muren opgetrokken, waartusschen als het noodig is een afsluiting gemaakt kan worden. Op 12 Januari wordt begonnen in den Hertenkamp en in Den Hout (tusschen de Fonteinlaan en den Wagenweg) een tank gracht te graven. Voor de werkzaamheden worden op 17 Januari Haarlemmers opgeroepen. Talrijke boomen worden omver gehaald. Het gevolg is, dat de wegen in Den Hout, behalve Spanjaardslaan, de Kleine Hout weg, de Oosterhoutlaan en de Hildebrandlaan voor het verkeer worden afgesloten. Later komt het zuidelijk deel bij de Spanjaardslaan weer vrij voor de wandelaars. 2. De stadstrams rijden op Zondag niet meer; alleen het interlocaal verkeer wordt onderhouden. Ds D. Tromp, beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam, neemt in kapel 'Nieuw Vreden- hof' afscheid van zijn Zandvoortsche gemeente. 4. Tot substituut-officier van justitie bij de Haarlemsche recht bank is benoemd Mr B. J. Besier, ambtenaar van het O.M. bij het kantongerecht van Haarlem, die reeds sedert de instelling van het instituut 'Economische rech ter' de functie van officier van justitie waarneemt; op 18 Januari installeert de rechtbank hem. f Mevrouw E. C. van Heumen-Benit, Bloemendaal, mede-oprichtster van de Haarlemsche Reddingsbrigade. t De heer P. Boxs, oud-wethouder der voormalige ge meente Schoten. 5. In de kerk der Chr. Gereformeerde Gemeente aan de Raaks wordt het feit van het vijftig-jarig voortbestaan herdacht.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 194