- i45 - JANUARI 6. f De heer E. v. Brucken Fock, Aerdenhout, kolonel der genie. 7. f De heer W. J. P. van Schalken, Heemstede, oud inspecteur van het Mederlandsch-Indisch onderwijs op Midden-Java. 11. De Haarlemsche rechtbank beëedigt als notaris den heer W. ter Weel. Max Blokzijl spreekt in het Gem. Concertgebouw voor de Haarlemsche jeugd. 12. Ir. A. Mussert bezoekt Haarlem en omgeving en spreekt tijdens een ledenappel van den Kring Kennemerland-Zuid in het Concertgebouw. f Mr J. N. J. E. Heerkens Thijssen, oud-lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en oud-Wethouder van Haarlem. f Ds H. Buurman, Heemstede, em. predikant der Gerefor meerde kerk van Nieuwer Amstel. 15. "j" Zuster J. Klein, verbonden aan het Diaconessenhuis. 16. f Zuster A. Zambeek, verbonden aan het Diaconessen- huis. 17. Nadat in December de telefoon in een groot deel van de wijk Aerdenhout afgesloten was, volgt het andere deel van het Haarlemsche net; 75 procent der aangeslotenen moeten hun telefoon missen. 18. Op het Stadhuis wordt een vergadering gehouden van leiders van bedrijven, waarop het stichten van een Haarlemschen bedrijfsvolkstuin wordt besproken; later geven zich duizend leden van een aantal Haarlemsche bedrijven voor deelneming op en voor hen worden gronden be bouwd in den Houtrakpolder en in den Haarlemmer meerpolder. 20. In het Rembrandttheater wordt na afloop der avondvoor stelling een brandbom in de zaal gelegd, welke ontvlamt en eenige opschudding brengt; de schade is niet groot. 22. Dezen dag bestaat de Haarlemsche IJsclub 75 jaar, welk feit onopgemerkt voorbij gaat; de werkzaamheden der

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 195