- 14-ti - JANUARI-FEBRUARI vereeniging liggen stil, daar het terrein onbruikbaar is gemaakt door de weermacht. 25. De heer D. H. Querner treedt op als bestuursraad van Noordholland, na als zoodanig te zijn beëedigd door den commissaris der provincie. 28. De heer E. H. Krelage, eere-voorzitter van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, viert zijn 75-sten verjaardag. 29. Twee jongens, wonende aan den Schoterweg, doen proe ven met explosieve stoffen, met het gevolg, dat een ontplof ing ontstaat, waarbij de vijftienjarige Jan van der Wansem om het leven komt. In een café aan de Koningstraat ontstaat een ruzie tusschen twee menschen, die daarna naar buiten gaan; bij een vechtpartij valt de los werkman H. van D. op de tramrails en overlijdt 24 uur later aan de gevolgen van een schedelbasisfractuur 30. In het Kringhuis der N.S.B. aan de Paviljoenslaan wordt een leeszaal voor de jeugd geopend. 31. t C. von Mayenfeldt, Heemstede, lid van den voor- maligen gemeenteraad. FEBRUARI 1Tot commissaris der recherche te Haarlem wordt benoemd de heer J. Regenboog uit Den Haag. Dr C. Spoelder herdenkt het feit, dat hij 25 jaar geleden het rectoraat van het Stedelijk Gymnasium aanvaardde. De heer M. Knot, beheerder van het Postkantoor te Heemstede, wordt directeur van het Postkantoor te Hoofddorp. De tweede distributie-stamkaart wordt uitgereikt. Wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leef tijd is Mr C. J. Koch afgetreden als voorzitter van den Raad van Arbeid te Haarlem. (Zie 7 Maart.) In perceel Wilhelminastraat nummer 47 opent het Bureau voor Huishoudelijke voorlichting een kantoor met vergaderruimte voor voordrachten en demonstraties.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 196