- 147 - FEBRUARI De leerlingen van de eerste klassen van de Middelbaar Technische School, die de lessen 'Nationaal-socialistische vorming' moeten volgen, weigeren dit. Daarna volgt een staking en de school wordt enkele dagen gesloten; het resultaat, na overleg met Prof. Dr J. van Dam, secretaris generaal van het departement van Opvoeding, Weten schap en Cultuur, is dat de lessen voorloopig niet door gaan. 5. De Haarlemsche Damclub viert haar veertig-jarig be staan. 6. Dr W. Banning, voorganger bij de Vereeniging van Vrijz. Hervormden te Haarlem, doet zijn intrede als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente van Naaldwijk. Na zijn terugkeer uit St. Michielsgestel was hem het spreken in het openbaar in Noordholland verboden. 7. De woningbouwvereniging 'De Voorzorg' en met haar de voorzitter, de heer J. van Daale, vieren het zilveren jubileum. In een villa aan de Linnaeuslaan opent de Nederlandsche Volksdienst een Kindertehuis, waar eerst meisjes en jongens uit Zeeland onderdak vinden en later kinderen uit andere streken. 8. f De heer D. Kat, oud-gezagvoerder bij de K.N.S.M. De heer J. Ronda, Heemstede, oud-geneesheer-directeur van de Stichting Wolfheeze, viert zijn zeventigsten verjaardag. 9. f De heer D. A. de Foeljaeger, een bekend biljarter en eerelid van den Ned. Biljartbond. 11. De heer Jan Wiegman, kunstenaar te Heemstede, viert zijn zestigsten verjaardag. 14. In het gebouw aan de Ridderstraat geeft de afdeeling Haarlem van de Vereeniging tot bescherming van dieren voorlichting aan konijnenhouders. 17. Pastoor Jac. J. Bruning, Heemstede, viert zijn gouden priesterfeest. 19. f De heer K. Visser, directeur der Chemische Inrichting 'Polygraaf' en regisseur der tooneelvereenigingen De Schakelste Zandvoort en Jacob van Lennepte Haarlem.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 197