- 148 - FEBRUARI 20. De heer D. N. Haase, een bekende figuur in de zwem- wereld, die zijn zeventigsten verjaardag viert, wordt benoemd tot lid van verdienste van den Ned. Zwem Reddingshond. (Zie 15 Juni.) 23. Op den Heerenweg te Heemstede wordt een ziekenauto uit Zierikzee door een uit de Lanckhorstlaan komenden vrachtauto aangereden en vliegt in brand, waardoor een zieke dame, die op een brancard ligt, in brand ge raakt en om het leven komttwee inzittende dames overlijden later in het Diaconessenhuis. De brug over de Lorentzkade, nabij het Chr. Huygens- plein, wordt weggenomen; in November wordt het ver keer met een pontje onderhouden. Later verdwijnen ook de toegangsweg en de huisjes bij Duinvliet, tegenover de Pijlslaan en in den loop van het jaar worden de huizen der kweekers langs de Houtvaart gesloopt. Bij den Vlaam- scheweg is een afsluitmuur opgericht. 25. f Ir B. Nugteren, onder-directeur der Noord Zuid Hollandsche Tramwegmaatschappij, f De heer L. P. Bienfait, oud-firmant van het Amster- damsche Handelshuis Bienfait en een bekend industrieel in de hoofdstad. Mr F. van der Goot viert den dag, dat hij 25 jaar ge leden beëedigd werd tot advocaat en procureur bij de Haarlemsche rechtbank. 27. t De heer P. van Driel, gep. hoofdinspecteur bij Bouw en Woningtoezicht. j" De heer H. F. Bartels, arts van het Gewestelijk Arbeidsbureau en heerbanleider a la suite der W.A. 28. De Sicherheitsdienst doet een inval in het pand van den horlogemaker C. ten Boom, Barteljorisstraat, waar een bidstond werd gehouden voor onderduikers en joden; ruim dertig personen worden naar Scheveningen over gebracht. De 84-jarige heer C. ten Boom, vroeger een vooraanstaande persoonlijkheid in Middenstands-kringen, overlijdt op 9 Maart in een der ziekenhuizen van Den Haag en wordt daar in alle stilte ter aarde besteld, zonder dat de nabestaanden op de hoogte waren.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 198