- 9 - het bestuur toetraden, na daartoe op de Algemeene Ver gadering van 13 Augustus te zijn benoemd. Onze Voorzitter hebben wij een drietal maanden moeten missen wegens een ernstige ongesteldheid, die operatief ingrijpen noodig maakte. Hij keerde echter in November hersteld terug tot ons aller ver heugenis. Het oud-bestuurslid Mr P. G. van Tienhoven wenschten wij op 19 November geluk met het bereiken van den leeftijd der zeer sterken. Ons ledental steeg tot 1075, een ongekende hoogte! In den aanvang van 1945 zonden wij onzen leden een levensteeken, daar wij door vele oorzaken tot nietsdoen waren gedoemd. Wij bereidden echter in alle stilte vele zaken voor en toen het uur der bevrijding geklonken had, kon met de af werking van het programma een aanvang worden gemaakt. In Juli vestigden wij de aandacht op de tentoonstelling 'Oranje en Haarlem' in het Frans Hals Museum; in Augustus volgde de Algemeene Vergadering, voor September convoceerden wij een wandeling door de oude stad benevens voor een lezing van den heer Dr A. van den Boom over Frans Hals, den verbeelder van 's levens glans en felheid, in October waren gedurende een aantal dagen 4 diorama's te zien, vervaardigd door leerlingen van de ie Doopsgezinde School, naar oude platen. Einde November stelden wij voor de leden een exemplaar van het Charter 1245, waarbij Haarlem stadsrecht werd verleend door graaf Willem II, in reproductie gratis ter beschikking met een tekstboekje verzorgd door Mejuffrouw Dr G. H. KuRTZ.Alle bijeenkomsten mochten zich in de groote belangstelling der leden verheugen en het meerendeel liet niet na het Charter te komen halen. De Jaarboeken konden nog niet verschijnen; de papiervoorziening liet zeer veel te wenschen, maar het bestuur heeft goede hoop, dat in 1946 de achterstand kan worden ingeloopen. Aan den houtroof wijdden wij onze aandacht. Helaas is het van Gemeentewege niet mogelijk geweest dit te voorkomen. Veel zorgen baarden ons ook de leegstaande woningen, daar wij vreesden, dat deze onder de handen van hen, die belust 4 waren op hout, zouden vallen. Gelukkig is dit te Haarlem, in tegenstelling tot wat in Amsterdam geschiedde, tot enkele perceelen beperkt gebleven, en dan nog wel tot huizen, waar van het verdwijnen geen verlies in ons stadsschoon beteekende. De Hoofdwacht bleef gedurende de bezetting, wat zij was,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 19