MAART-APRIL geschilderd portret van hem te doen maken, dat later in het vereenigingsgebouw 'De Hoofdwacht'' zal worden opgehangen. 22. De heeren G. D. Gratama, oud-directeur van het Frans Hals Museum en J. D. Rutgers van der Loeff, oud directeur van de Stadsbibliotheek en Leeszaal, vieren hun Zeventigsten verjaardag. Daar vermoed wordt, dat er zich munitie in de Kathe draal aan de Leidschevaart bevindt, worden de bewoners van de plebany des nachts naar den Sicherheitsdienst in het Kenaupark overgebracht; een onderzoek heeft tot gevolg, dat men aardappelen opgeslagen vindt, f De heer P. J. M. Leeuwenberg, oud-directeur en gedelegeerd commissaris van de N.V. Simplex Machine- en Rijwielfabriek te Amsterdam. 23. De heer K. J. J. Lotsy, voorzitter van den Nederlandschen Voetbalbond, spreekt op uitnoodiging van de afdeeling Haarlem van dezen bond voor leden van vele sport organisaties over 'Mysterieuze krachten in de sport'. De burgemeester van Amsterdam verleent eervol ontslag aan Prof. Dr G. A. van den Bergh van Eysinga te Bloe- mendaal als hoogleeraar aan de Amsterdamsche Univer siteit. (Zie 27 Juni.) 25. f Ds H. Britzel, Heemstede, emeritus-predikant bij de Doopsgezinde Gemeente van Knollendam. 26. De heer J. Rasch, die zich op het gebied der volkskunde verdienstelijk heeft gemaakt, viert zijn zeventigsten ver jaardag. De voetbalclub H.F.C., die met 'Helder' moet strijden om een plaats in de tweede klas van den Ned. Voetbal bond, lijdt voor den tweeden keer een nederlaag tegen deze club en blijft derde klasser. APRIL 1. Op last van de Duitschers zijn'ook te dezer stede de vluchtheuvels met den rijweg gelijk gemaakt. Onder den titel 'Kennemerland in Musserts hand' or-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 200