APRIL ganiseert de Nationaal Socialistische Beweging der Nederlanden een propaganda-actie; op straten worden leuzen gekalkt, op muren van particulieren reclame materiaal geplakt en voorts worden op Zaterdagmiddag volksvergaderingen op de Groote Markt gehouden. (Zie 6 Mei.) 3. De Gemeenschap 'Vreugde en Arbeid' van het Ned. Arbeidsfront, die zwemlessen heeft gegeven, organiseert afzwemwedstrijden in het Sportfondsenbad. Later wor den wandeltochten gehouden. 5. In de hal van het Stadhuis geeft de Nederlandsch- Duitsche Kuituurgemeenschap een concert, dat gewijd is aan werken van Mozart. 6. f Dr P. Blauw, emeritus-predikant der Ned. Herv. Gemeente, wonende te Oosterbeek, vroeger predikant directeur van het Diaconessenhuis. 7. Ir A. Mussert brengt een bezoek aan Haarlem en Bever wijk en spreekt des avonds op een leden-appèl der N.S.B. in het Concertgebouw voor den kring Kennemerland-Zuid. f Mejuffrouw A. A. Boonstra, onderwijzeres aan de JVicolaas Beetsschool te Heemstede. De heer E. L. Brouwer te Laren, vroeger hoofd eener Mulo-school aan de Jacobsstraat, viert zijn negentigsten verjaardag. 9. Dr L. J. Büller, chirurg aan het Roode Kruis ziekenhuis te Beverwijk. 10. Leden van den Marine Jeugdstorm, die tijdens de Paasch- dagen van Kampen uit een tocht door het land maken, bezoeken onze stad. 11. Wegens zijn vertrek naar Nijmegen neemt de heer J. W. Zwart afscheid als kringleider van de N.S.B., Kenne merland-Zuid; de heer G. E. M. Janssen volgt hem op. 15. Het Nederlandsch Arbeidsfront organiseert een tentoon stelling in het Frans Hals Museum. De heer A. F. Suurendonk, kapitein bij de Staatspolitie, chef van den bestuursdienst, wordt bevorderd tot majoor. Bewoners van Heemstede worden opgeroepen spitwerk - I5I -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 201