APRIL te verrichten in het wandelbosch Groenendaal en het terrein van het Seminarie Hageveld. De heer Ph. Blank, waarnemend politie-president van Haarlem, is in gelijke functie benoemd in Groningen en wordt opgevolgd door den heer J. P. Z. van Aperen, chef van het corps te Nijmegen. (Zie 13 Mei.) 18. De Haarlemsche rechtbank beëedigt als advocaat en pro cureur Mr A. Klaasse, die later in Duitsche gevangen schap overlijdt. f De heer P. Rijnierse, Overveen, vroeger een bekend bollenkweeker. f Te dezer stede overlijdt Dr W. C. Kersbergen uit Zeist, oud-chef-inspecteur van den Militairen genees kundigen dienst in Ned. Oost-Indië, wonende te Zeist. In een te Hilversum gehouden vergadering van direc teuren van gemeentewerken wordt onze stadgenoot, Ir M. H. Maas, benoemd tot bestuurslid. Het 250-jarig bestaan der Statie Berkenrode-Heemstede der R.K. Kerk wordt kerkelijk gevierd. Tot voorzitter van het Centraal Ned. Hengelaarsverbond wordt op een vergadering te Alkmaar benoemd de heer F. W. Janse Kok uit Haarlem. De dichter Herman Claudius leest op een bijeenkomst van de Ned. Duitsche Kuituurgemeenschap uit eigen werk. t De heer A. P. Vester, gemeente-ontvanger van Heemstede. 27. De journalist, de heer Ch. L. F. Sarlet viert zijn tachtig sten verjaardag. De burgemeester besluit eervol ontslag te verleenen aan den heer M. P. J. van der Weiden met ingang van 1 October uit zijn betrekking van leeraar aan de Gem. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs, met dank betuiging voor de langdurige diensten in die betrekking bewezen. Voorts besluit hij te benoemen tot curator van het Gymnasium Dr Jos. van der Velden te Bloemendaal, in de vacature, ontstaan door het vertrek van Mr S. J. Pit. - 152 - 22. 23-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 202