- 153 - APRIL-MEI 29. t De heer W. C. Vehmeyer, directeur van de N.V. Haarlemsche Manufacturenhandel Vroom en Dreesmann. In de hal van het Stadhuis spreekt Carolus Hartmann over zijn boekje 'Mozart's Reise nach Haarlem'. 30. f De heer J. C. Pull, oud-controleur bij de P.T.T. f De heer A. de Boer, Heemstede, oud-raadslid van Haarlem, bekende figuur in slagerskringen. MEI iTot hoofd der Doopsgezinde school wordt benoemd de heer P. Brouwer, als opvolger van den heer M. May. De heer L. Reinders viert den dag, dat hij vijftig jaar werkzaam is bij de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen. Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van den Haar- lemschen Kegelbond wordt de voorzitter, de heer Jac. van Maris benoemd tot eere-lid. 3. Mr W. H. Nes van Meerkerk, oud-vice-president van de Haarlemsche rechtbank. 5. In tegenwoordigheid van mevrouw Mussert opent de burgemeester de jaarlijksche markt van de Nat. Soc. Vrouwenorganisatie. 6. Ter gelegenheid van de actie 'Kennemerland in Musserts hand' worden een propaganda-marsch door de stad en een openbare vergadering, met als spreker Ir A. Mussert, in het Concertgebouw gehouden. De heer P. Kruijer, directeur van een machinefabriek, viert zijn gouden jubileum aan zijn bedrijf. Op den Kleinen Houtweg valt zuster K. Moens, ver bonden aan het Diaconessenhuis, met haar fiets tegen den trottoirband en wordt daarna door een juist passeerende tram overreden. In de Centrale Werkplaats wordt de arbeider E. Jansen door een machine gegrepen en overlijdt; hij was penning meester van de Harmonie Crescendo. 11. De burgemeester heeft een verordening uitgevaardigd, waarbij de aflevering van klompen door den kleinhandel

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 203