MEI geregeld wordt, met voorkennis van den dienst van Sociale Zaken, die uitsluitend bonnen verstrekt. 2. De heer A. C. Sandijck, ambtenaar op het Gemeente- Archief, viert zijn zilveren jubileum in dienst der ge- gemeente. t De heer L. van der Wilk, oud-directeur van de voor malige Haarlemsche Schoolvereeniging. 3. In den Stadsschouwburg wordt Majoor J. P. Z. van Aperen geïnstalleerd als waarnemend politie-president. 6. Aan Pastoor P. Roovers wordt emeritaat verleend als pastoor der parochie H. Johannes den Dooper (Amster- damsche buurt)hij wordt later opgevolgd door pastoor G. A. Jongejan uit Zwijndrecht. Mr N. Reeling Brouwer, tot dusver substituut-griffier, wordt geïnstalleerd als rechter bij de Haarlemsche rechtbank. De commissaris der provincie installeert den heer M. J. G. J. van Leeuwen, tot voor kort burgemeester van Naarden, als burgemeester van Haarlemmermeer; in Sep tember wordt hij geschorst, omdat hij op 5 September zijn post heeft verlaten. Gepubliceerd wordt het vonnis van het Deutsche Ober- gericht, waarbij de Haarlemmers J. Hissink, J. Hoogen- doorn en Jvan der Zwaag ter dood worden veroor deeld. De Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen houdt haar jaarlijksche vergadering in het gebouw aan het Spaarne. f De heer A. F. Kremer, Ascona (Zw.), vroeger direc teur-eigenaar van Kremer's Koffie- en theehandel. Tot hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool wordt benoemd Ir B. Wigersma, te Aerdenhout. De burgemeester verleent eervol ontslag wegens het be reiken van den pensioengerechtigden leeftijd aan me juffrouw T. J. W. van Oort, als leerares aan de Middelbare School voor Meisjes en aan den heer J. Klimbie, als hoofd van de school voor ULO a. (Daar de opvolger op 1 October wegens vervoersmoeilijkheden niet naar Haar- - 154 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 204