- i56 - JUNI 4. Een verpleegster, die wegens het vervoer van wapenen in het bureau van politie was ingesloten, slaagt er des nachts in via de daken te ontvluchten; zij wordt later bij kennissen weer gearresteerd. De heer O. A. Houwen, oud-directeur van de voormalige Da Costa-kweekschool, viert zijn zeventigsten verjaardag. Het vijfentwintig-jarig bestaan van de R.K. Parochie St. Luduina in Haarlem-Noord wordt kerkelijk gevierd. 6. In vele wijken van Haarlem en omgeving wordt de Haarlemsche Courantmet een geheel clandestienen inhoud verspreid. 8. E)e directie van het Waterbedrijf richt zich in een strooi biljet tot de bevolking en geeft aanwijzingen betreffende de watervoorziening. De burgemeester verleent eervol ontslag aan den heer T. Messchaert, leeraar Fransch aan de HBS, zulks onder dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten en de groote toewijding, gedurende meer dan 45 jaar bij het middelbaar en lager onderwijs te dezer stede bewezen. Een jongen en een meisje schieten op de Tooropkade te Heemstede op den banketbakker, P. Faber, lid der NSB, die 14 Juni d.o.v. in de Mariastichting aan de gevolgen overlijdt. f De heer E. A. W. Hirschfeld, Bloemendaal, in dustrieel, eerelid van de afdeeling Bloemendaal van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. 1. In het Frans Hals Museum wordt een regionale tentoon stelling geopend, georganiseerd door de Ned. Kultuur kamer, waarop werken van schilders uit het gewest Noord Holland worden geëxposeerd. Het vijfentwintig-jarig bestaan van de Chr. School aan de Dreef wordt in intiemen kring gevierd en de heer F. van Woerden, hoofd der school, viert op 7 October zijn zilveren jubileum aan deze school. Het Polizeistandgericht te Amsterdam veroordeelt o.a. den oud-Haarlemmer Johan Limpers, van beroep beeld houwer, ter dood, verdacht van het voorzien van wapens.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 206