- i57 - JUNI 13. t Ds J- Yntema, predikant bij de Ver. Doopsgezinde Gemeente. De heer J. Tideman, voorzitter van de Koninklijke Liedertafel lJang en Vriendschapviert zijn zeventigsten verjaardag. (Zie 19 Augustus.) 15. De heer H. W. van Turnhout, chef van de griffie bij de Haarlemsche rechtbank, viert zijn zilveren jubileum, f De heer D. N. H. Haase, een bekende figuur bij de Haarlemsche Reddingsbrigade en lid van verdienste van den Ned. Zwem Reddingshond. 18. Het veertigjarig bestaan van de parochie H. Joannes den Dooper (Amsterdamsche buurt) wordt gevierd. 19. De gemeente Haarlem treft voorbereidingen voor een eventueele nood-evacuatie. 20. Wegens zijn vertrek naar Rotterdam neemt Ds W. F. Laman afscheid als predikant der Chr. Gereformeerde Gemeente van Haarlem-Gentrum. 22. Het is veertig jaar geleden, dat de Vereeniging tot be strijding der t.b.c. werd opgericht; al die jaren is Dr L. C. Kersbergen voorzitter. 23. Des avonds om zeven uur wordt een overval gepleegd op het distributiekantoor aan de Zijlstraat; een der amb tenaren, die des morgens met zijn gezin de stad verlaten had, had er voor gezorgd, dat zes zakken met bescheiden klaar stonden, doch doordat een werkster in het gebouw begon te schreeuwen, mislukte de overval gedeeltelijk en werd een der vijf daders in de Zijlstraat gegrepen. 24. Mr G. Blankevoort viert het feit, dat hij 25 jaar ge leden beëedigd werd als advocaat en procureur. De heer L. Kollaard, koperen lijnenbewerker bij de N.V. Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Jonen, viert zijn gouden jubileum. In de vacature van den heer W. P. J. Overmeer wordt gekozen tot bestuurslid van de Vereeniging van Ouder lingen in de Ned. Herv. Kerk de heer H. M. W. Bandel uit Heemstede.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 207