JUNI-JULI 27. IndeTuchthuisstraatisdes morgens een aanslag gepleegd op den heer Hoomans, die in ernstigen toestand naar de Maria-stichting wordt overgebracht; mogelijk betreft het hier een persoonlijke repressaille. Prof. Dr G. A. van den Bergh van Eysinga, Bloemen- daal, viert zijn zeventigsten verjaardag. 29. Het Deutsche Theater geeft, in verband met de plannen, in de toekomst alleen voor frontsoldaten op te treden, zijn laatste voorstelling te dezer stede. Wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leef tijd verleent de burgemeester eervol ontslag aan me juffrouw S. C. Land, als leerares Engelsch aan het Gymnasium, aan den heer J. Kal, als leeraar Duitsch aan de HBS a met vijfjarigen cursus en aan den heer R. M. van der Hart, als hoofd der Frans Halsschool. 30. t Dr A. K. Kuiper, alhier, emeritus-predikant bij de Doopsgezinde gemeente van Amsterdam. JULI 1. De heer H. Franken, president-kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente te dezer stede, viert het feit, dat hij 25 jaar geleden benoemd werd tot kerkvoogd. In de plaats van den heer L. Dekker te Heemstede, die benoemd is in de landelijke leiding, wordt benoemd tot directeur van den Ned. Volksdienst te Amsterdam de heer D. H. Querner, provinciaal directeur van Noord holland; deze wordt opgevolgd door den heer S. van Sonsbeek, tot dusver directeur van het kantoor Haarlem. (Laatstgenoemde verlaat 5 September zijn post.) 4. De burgemeester besluit te benoemen tot hoofd der ULO a den heer J. Koerts, onderwijzer te Bussum. t Ir A. P. Potma, onderdirecteur der Middelbaar Tech nische school overlijdt in het Concentratiekamp te Natzweiler. 7. Het baanvak Overveen-Zandvoort wordt opgebroken en de trein rijdt - na een korte onderbreking - niet verder dan tot Overveen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 208