- 159 - JULI g. In Haarlem-Noord wordt de jaarlijksche wielerronde gehouden en bij de beroepsrenners wint P. Evers. De drie-jarige jongen M. de Klerk, die op een schuit in het Spaarne speelde, geraakt te water en verdrinkt. Het honderdjarig bestaan van de R.K. parochie Haarlem- Noord wordt kerkelijk gevierd. 12. De Haarlemsche schooljeugd trekt naar den Haarlemmer meerpolder en Houtrakpolder, om doperwten, welke met medewerking van het gemeentebestuur ten behoeve der bevolking zijn verbouwd, te plukken. f De heer G. H. te Nuijl, boksinstructeur en voorzitter van de boksclub De Ring'. 13. In zijn woning aan de Van Vollenhovenstraat wordt Slobbe, die bekend stond in zijn omgeving als spion en speurder naar joden en onderduikers, door een onbekende met drie revolverschoten zoodanig gewond, dat hij 15 Juli aan de gevolgen overlijdt. Alleen van 5 tot 9 uur, 11 tot 14 en van 17 tot 20.30 uur wordt gas verstrekt. (Zie 6 September.) De heer Joan H. A. Kruimel, Bloemendaal, directeur van Van Gelders Papierfabrieken, viert zijn zeventigsten verjaardag. 15. De heer A. J. Grootens, kunstschilder te Bloemendaal, viert zijn tachtigsten verjaardag. In verband met het groote vleeschverbruik te dezer stede wordt een onderzoek ingesteld, waaruit blijkt, dat twee ambtenaren van den distributiedienst, een lid van de Verdeelcommissie voor vleesch en negen slagers met toe wijzingsbiljetten knoeiden. 20. In verband met verdedigingswerken worden de woningen aan weerszijden van de Kleverlaan, tusschen Delft en den spoorwegovergang, afgebroken en het sportterrein aan de Kleverlaan wordt van bunkers voorzien; voorts worden van vele plantsoenen en sportterreinen in Haar lem en omgeving de graszoden gehaald. (Zie 31 Juli.) 23. t De heer F. Dekker, Heemstede, luitenant-kolonel b.d. In verband met stroombesparing moet de laatste tram om halftien in de remise terug zijn. (Zie 13 September.)

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 209