- i6o - JULI-AUGUSTUS 25. Daar eenige jongemannen (onderduikers) op het politie bureau te Heemstede zijn ingesloten, plegen eenige per sonen een overval, waarbij de arrestanten bevrijd wor den, doch twee van hen worden gegrepen en een der overvallers wordt tijdens de vlucht doodgeschoten. 27. Het is 300 jaar geleden, dat Joan Albert Ban, vermaard Haarlemsch priester en muziekgeleerde, werd geboren. 28. Samengesteld wordt een drietal voor de te stichten achtste predikantsplaats bij de Ned. Herv. gemeente te Haarlem, waaruit later beroepen wordt Ds E. Dijkhuis, Oldemarkt, die het beroep aanneemt. 30. De tienjarige J. F. van Kampen, die van een schuit op den wal van het Spaarne wil stappen, geraakt te water en verdrinkt. 31. Ten behoeve van oorlogsdoeleinden worden alle op stallen van het terrein van Haarlemgesloopt; ter gelegen heid daarvan organiseeren de voetbal-, honkbal- en athletiekvereenigingen een afscheidsavond. AUGUSTUS 1Ds M. G. Blauw wordt benoemd tot geestelijk verzorger van het Diaconessenhuis en legt zijn ambt van hulpprediker van Spaarndam neer. 2. Er wordt gelegenheid gegeven beenderen (afgekookte soepbeentjes) in te leveren tegen zeep of waschpoeder. Zuster T. Wesseldijk is vijftig jaar verbonden als diaco nes aan het Diaconessenhuis. In navolging van Amsterdam organiseeren buurt- comité's wedstrijden op straat voor de jeugd, voor de eerste maal op de Planetenlaan, onder leiding van functionarissen van de luchtbescherming. 3. f De heer G. de Vries, bakker, die gedurende 32 jaar commissaris is geweest van de N.V. Nassaubank. 5. Twee electrische treinen en een tram worden tusschen Haarlem en Halfweg door vliegtuigen beschoten en een boerderij in den IJpolder wordt in brand geschoten; het aantal slachtoffers bedraagt 22 passagiers, waaronder

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 210