26. Daar door het weghalen van graszoden, het plaatsen van palen, het sloopen van opstallen en het betreden van het spergebied, vele voetbalterreinen niet te gebruiken zijn, besluit de vergadering van de afd. Haarlem van den Ned. Voetbalbond een regeling te treffen. 27. De 28-jarige vischkoopman L. K. uit Haarlem wordt op het station door een trein gegrepen en overlijdt. 30. f De heer J. P. Boerkoel, oud-directeur van de Gemeente Reiniging. 31f Jhr Jan Feith, Den Haag, vroeger te dezer stede woon achtig, journalist en letterkundige. SEPTEMBER x. In het Concertgebouw organiseert de Bond van Haarlem- sche Volkstuinvereenigingen voor den tweeden keer een ten toonstelling van gewassen uit de volkstuinen. 2. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan houdt de R.K. Sportvereeniging The Yellow Black Boys een receptie; ge durende 25 jaar is de heer H. W. van Turnhout secre taris der club. 4. Mr Dr F. S. Witteveen, gep. administrateur bij de Provinciale Griffie, secretaris van de Commissie van toe zicht op het M.Ó., viert zijn zeventigsten verjaardag. Nadat eerst bepaald was, dat met ingang van dezen dag niemand zich na half negen in de open lucht mocht be geven, volgt daarop een afkondiging van den uitzonde ringstoestand voor het bezette Nederlandsche gebied, waarbij men zich niet in de open lucht mag begeven tusschen 20 en 4 uur. 5. Het gerucht gaat door het geheele land, dat de gealli eerden de grens zijn overschreden en in bijna elke stad, dat ze in aantocht zijn; in Haarlem worden ze om half- vijf verwachten om drie uur stonden eenige honder den, velen met bloemen achter den rug, de komst af te wachten. De Wagenweg zag zwart van de menschen. Om halftien des morgens wordt de opperwachtmeester van politie Smit, die bij de stadgenooten minder gunstig - 162 - AUGUSTUS-SEPTEMBER

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 212