- 163 - SEPTEMBER bekend stond, door zijn optreden als lid van de politieke recherche, voor zijn woning aan den Spaarndamschen weg neergeschoten en om tien uur wordt een aanslag ge pleegd op zijn collega Willemse, die voor perceel Schoterweg 190 wandelde; deze bleef ongedeerd. Naar aanleiding van een bevel van Ir Mussert, om de vrouwen en kinderen van leden der NSB voor hun veilig heid naar elders te brengen, heerscht er een groote drukte op het Haarlemsche station; velen vertrekken per auto en sommige vooraanstaande NSB-ers, waaronder de burge meester, de heer S. L. A. Plekker, keeren niet terug. Laatstgenoemde wordt geschorst en als loco-burge meester treedt op de heer M. van Driel, wethouder van onderwijs. Een accountant te Aerdenhout, lid der NSB, pleegt zelf moord. 6. Bij de brug over de Liede aan den Rijksstraatweg Haar lem-Amsterdam, ligt een houten gereed, om de stalen eventueel te vervangen. De spoorwegen onderhouden een uurdienst met Amster dam en Rotterdam; het verkeer naar het zuiden is echter gestagneerd door de aanwezigheid van bommen. Nadat het plaatselijk telefoonverkeer twaalf uur gestag neerd is, blijkt het interlocaal telefoneeren moeilijkheden op te leveren; alleen in bijzondere gevallen wordt een gesprek en dan nog een ijlgesprek toegestaan. Er kan alleen gas betrokken worden tusschen 5 en 8.30, 11 en 13, benevens tusschen 17 en 19 uur. (Zie 15 Sept.) 7. Daar er geen militairen meer in de Ripperda-kazerne ver toeven, hangt er ook geen oorlogsvlag; onder groote be langstelling laat een jongeman de Nederlandsche vlag hijschen. De Nederlandsche Voetbalbond besluit de competitie voor- loopig stop te zetten en den volgenden dag wordt mee gedeeld, dat het onder de huidige omstandigheden niet gewenscht is, sportwedstrijden te houden; dit beteekent, dat er voor den duur van den verderen oorlog geen sport meer beoefend wordt. Na een ruzie in de Gen. Cronjéstraat wordt de 41-jarige

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 213