- 164 - SEPTEMBER J. J. de Korte, lid van een bouwbedrijf, door een Duit- schen militair neergeschoten. Ir H. van Tongeren uit Heemstede, die uit zijn huis ge haald was en per auto vervoerd werd in de richting Haarlem, wordt des avonds om half twaalf ter hoogte van het Huis met de Witte Beelden aan den Wagenweg ver moord gevonden. Bericht wordt het overlijden van twee jongens uit Haar lem-Noord, die in Bennebroek zijn neergeschoten na ver voer van munitie op 4 September. 8. Des nachts krijgen drie leden van de politie, die zich niet thuis gaven, bezoek; vermoedelijk was het de bedoeling hen te ontvoeren. Een hevige storm woedt, waardoor vele boomen in ver schillende deelen der stad ontwortelen en verder valt een gedeelte van een boom op het linker gedeelte der tribune van de voetbalclub H.F.C. aan de Spanjaardslaan, welke licht beschadigd wordt. 10. Aan de industrie in Noordholland is een algemeene stop zetting van fabricage bevolen, indien electrische stroom ge bruikt moet worden, met uitzondering van Wehrmachts- anlagen, bedrijven en inrichtingen, betrokken bij de levensmiddelenvoorziening en die, welke de vitale be langen van de bevolking voorzien; het personeel moet ge durende de gebruikelijke werktijden ander werk (op- ruimings- en reinigingswerkzaamheden) verrichten. 11. De secretaris van de Brandstojfencommissie Haarlemheeft bepaald, dat het in deze gemeente en in omgeving ver boden is vaste brandstoffen af te leveren, te vervoeren of te verbruiken. (Zie 6 October.) 12. De treinen rijden alleen voor tien uur des morgens en na vier uur des middags. (Zie 18 September.) 13. In de provincies Noordholland en Utrecht mogen geen bijeenkomsten gehouden worden. Wegens besparing van electriciteit rijdt er behalve op Zaterdag geen stadstram tusschen halftien 's morgens en vier uur 's middags op de lijn Soendaplein-Sportpark, Heemstede; met ingang van 18 September geldt deze

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 214