- 165 - SEPTEMBER regeling ook voor de interlocale lijnen, welke verder op Zondag eerst om twaalf uur beginnen. (Zie 9 Oct.) 14. Ter besparing van brandstoffen worden kleine bakkerijen stil gelegd en deze kunnen hun brood betrekken van de twintig in werking blijvende bedrijven. Om dezelfde reden mogen wasscherijen geen wasch meer aannemen, waarna enkele wasscherijen besluiten de goederen koud te wasschen en ze winddroog af te leveren. Op verschillende dagen worden trams van de JV-Z-H'"J Lisse, Sassenheim en Halfweg beschoten, waarbij een twintig-tal dooden te betreuren is. In de Vleeschhal worden voor de Haarlemmers nood- kaarten voor levensmiddelen uitgereikt, welke plaatselijk geldig zijn met ingang van 1 October. 15. De wnd. burgemeester deelt mede, dat de ontruimde woningen van Rijksduitschers, leden der NSB en van de Germaansche S.S. onder toezicht der weermacht zijn ge plaatst; bij eventueele plundering zullen de belendende perceelen worden ontruimd, ten einde de benadeelden schadeloos te stellen. De uren, waarop gas wordt geleverd, zijn als volgt ge regeld: van 7 tot 8 uur, van 11.30 tot 13 en van 17 tot 19 uur. (Zie 9 Oct.) 16. Daar de laatste tien dagen honderden Haarlemmers naar de Haarlemmermeer trekken, om aardappelen te halen, worden de bruggen over de Ringvaart afgezet; daarna maken velen tochten naar den kop van Noordholland. 17. Stoop's bad te Overveen en het Sportfondsenbad worden gesloten. 18. Op de burgerij wordt een beroep gedaan zuinig te zijn met leidingwater. Ook in Haarlem begint de Spoorwegstaking, waarbij de Centrale werkplaats is begrepen. De Haarlemsche NSB-functionarissen vluchten uit de stad. Wegens het beschadigen van verdedigingswerken in Den

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 215