- 166 - SEPTEMBER Hout heeft de Werhmachtskommandantur een geldboete van f 50.000 aan de gemeente opgelegd. Dr A. C. Bakker, Heemstede, bekend kenner van de flora van Java, viert zijn zeventigsten verjaardag. 19. De weermacht vordert op groote schaal fietsen. (Zie 18 Oct.) In openbare bekendmakingen wordt medegedeeld, dat ter beveiliging van de burgerij door de weermacht de evacuatie is gelast van de bewoners van de perceelen ten Noorden van de Jan Gijzenvaart (met uitzondering van Spaarndam), ten westen van de Delft, ten noorden van het IJsclubterrein en ten oosten van de spoorbaan (be doeld is de Van Riebeecklaan en omgeving) en verder het z.g. Ramplaankwartier. De bewoners, die voor Vrijdag 22 September om zes uur hun woningen hebben moeten verlaten, worden, indien zij zelf geen adres hebben, met medewerking van het gemeentebestuur elders in de ge meente ondergebracht. De evacuatie omvat in Noord 3350 huizen, bij de Delft 90 en in het Ramplaankwartier 700. Ook moeten de bewoners ten Noorden van de Dompvloedslaan in Bloemendaal, Santpoort en Bever wijk evacueeren. Als gevolg van deze maatregelen ziet men honderden transporten. (Zie 25 Sept.) 20. Het rantsoen voor electriciteit wordt gehalveerd. (Zie 9 Oct.) Het bereiden van ijs, het maken van bier en het bakken van gebak, koek en beschuit is niet meer toegestaan, om stroom en brandstoffen te besparen. 22. Er wordt twee maal per dag gas verstrekt en wel van 11.30 tot 12.30 en van 17 tot 18.30 uur. (Zie 9 Oct.) De S.S. Obergruppenführer und General der Polizei Rauter maakt bekend, dat het verboden is spoorlijnen te betreden en stil te blijven staan op en bij bruggen. De letterkundige K. J. L. Alberdingk Thijm (Lodewijk van Deijssel) viert zijn tachtigsten verjaardag. 25. De inspecteur van het l.o. heeft er op aangedrongen, dat geëvacueerde kinderen een school bezoeken, welke in hun nieuwe omgeving gelegen is, waarna het gemeente-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 216