- 167 - SEPTEMBER-OCTOBER bestuur de hoofden van scholen adviseert de leer lingen als 'logé's' op te nemen. (Zie 26 Sept.) 26. Het evacuatie-bureau op het Haarlemsche Stadhuis werkt op volle kracht, om de tallooze vragen te beant woorden en om inlichtingen te verstrekken over de ver goedingen voor verhuizen, woninghuur en inkwartiering; voor uitbetaling moeten de betrokkenen zich wenden tot het bureau voor Sociale £aken. (Zie 1 Oct.) 24. In de H. Hartkerk (Kleverpark) wordt het feit gevierd, dat de heer Joh. Ots, organist der kerk, vijftig jaar ge leden zijn loopbaan als toonkunstenaar begon. 30. Aan Ds D. Drijver, predikant bij de Evangelisch Luthersche Gemeente te Den Haag, vroeger te Haarlem, is om ge zondheidsredenen emeritaat verleend. OCTOBER i. De Ned. Herv. Gemeente van Bloemendaal houdt tot 24 December haar godsdienstoefeningen in de Aula van het Kennemer Lyceum en daarna weer in de eigen gebouwen te Bloemendaal en Overveen. Na een korte onderbreking hervatten de R.K. kerk van Haarlem-Noord, van Bloe mendaal en de Gereformeerde Kerken van Bloemendaal en Overveen de diensten in de eigen kerkgebouwen; ten behoeve voor geëvacueerde roomsch-katholicken wordt in de kapel op het kerkhof aan het Soendaplein de mis ge lezen; de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente van Spaarndam besluit de diensten in de Kon. Emmaschool te onderbreken en op 31 December worden ze hervat. 3. t De heer P. G. J. Elst, oud-gezagvoerder van de Kon. Ned. Stoombootmaatschappij 6. In de zomermaanden hebben vele Haarlemmers hun kolenrantsoen van vier eenheden ontvangen, doch de anderen ontvangen, met ingang van dezen dag slechts één eenheid voor het stookseizoen en later de_ kamer bewoners een halve eenheid brandstof; alleen in geval van bevalling en zeer ernstige ziekte wordt nog verstrekt.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 217