- 168 - OCTOBER 8. Na een onderbreking van vijftien maanden treedt de Haarlemsche Orkestvereeniging weer in het Concertgebouw op; een voorloopig bestuur is gevormd, waarin zitting hebben de heeren J. G. H. Braakman, voorzitter, J. J. Delfos, secretaris en C. H. Vrugt, penningmeester; later wordt een comité van aanbeveling samengesteld. 9. Met ingang van heden wordt uitsluitend electrische stroom geleverd aan vitale bedrijven; de tram rijdt niet meer, in huizen en kantoren brandt geen licht, electrische stadsklokken en electrische kerkorgels worden buiten werking gesteld, bioscopen worden gesloten en openbare vermakelijkheden kunnen des avonds niet meer georgani seerd worden. De gaslooze uren worden zoodanig des avonds gewijzigd, dat men nog bij daglicht kan eten (zie 19 October). 11. f Mr. J. J. Ferf, Heemstede, directeur van het kantoor Zaandam der Incassobank. 12. f Mejuffrouw B. Westerveld, oud-leerares Engelsch aan de voormalige Nutskweekschool voor onderwijzeressen. 16. De Centrale Keuken treedt weer in werking, waarvoor de eerste week groote belangstelling (60.000 porties) bestaat; later daalt het aantal porties tot 23.000, waarna in Februari 1945, als er minder brandstoffen zijn, weer een langzame stijging is waar te nemen. Daar er voor de scholen geen brandstoffen beschikbaar zijn, worden ze gesloten; de leerlingen komen af en toe een uurtje op school en leeraren en onderwijzers stellen zich beschikbaar, hulp te verleenen bij de werkzaam heden der Centrale Keuken. Het personeel van de Kon. Fabriek voor Rijtuigen J. J. Beijnes komt niet meer op het werk, daar er werkzaam heden voor de weermacht verricht moeten worden. 17- In de Amsterdamsche buurt zijn tallooze personen uit hun woning gehaald, om werkzaamheden te verrichten op de Centrale werkplaats, ten behoeve van de weermacht. 19. De gaslevering wordt gestaakt, zoodat men voor koken aangewezen is op de kachel; dit beteekent tevens, dat auto's, die op persgas rijden, niet meer kunnen function-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 218