- 169 - OCTOBER neeren, waardoor geen huisvuil meer afgehaald wordt en het ziekenvervoer geschiedt met een tandem. Er wordt een ware jacht op boomen gehouden, eerst in Den Hout en omstreken, later in den winter worden alle boomen uit de straten gehaald; het Zaanenbosch ver andert in een Zaanenplantsoen. 20. t De heer J. H. G. Nachtweh, oud-onderwijzer bij het lager onderwijs. 21. f De heer C. Hin, stichter van de kousenfabriek aan den Zijlweg. j" De heer H. K. Junge, makelaar en diaken van de Ev. Luthersche 'Gemeente. f De heer G. van Voorthuysen, gep. commies bij de Noord Zuid Hollandsche Tramwegmaatschappij 24. Nadat reeds sedert half September honderden fietsen op straat en bij huiszoekingen waren gevorderd, wordt medegedeeld, dat alle heerenrijwielen, alsook onder deden en toebehooren, bij handelaren en alle particu lieren door de Duitsche weermacht in beslag zijn ge nomen; ze moeten tusschen 18 en 24 October worden ingeleverd in het gebouw 'De Doelen\ t De heer A. T. Borggreve, leeraar Fransch aan de HBS a. Des avonds wordt de joodsche koopman I. S., wonende Heussenstraat, van wien vermoed wordt, dat hij relaties onderhoudt met de Duitschers, uit de woning van zijn buurman, waar hij vertoefde, gehaald en den volgenden morgen vindt een loodgieter zijn lijk bij de Jeugdherberg 'Jan Gijzen'. 25. De bovenleiding van het baanvak Haarlem-Amsterdam en later van andere baanvakken wordt onder Duitsche leiding gedemonteerd. Nadat op 19 October een mislukte aanslag was gepleegd op den 41-jarigen hood wachtmeester der politie Fake Krist, een trouwen samenwerker van den Sicherheitsdienst wordt hij des morgens om acht uur nabij zijn woning aan de Westergracht neergeschoten. 'Den volgenden morgen worden als vergeldingsmaatregel aldus luidde een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 219