Onze financiën baarden ons geen zorgen. De gelden kwa men regelmatig binnen en de verkoop van onze uitgaven was zeer bevredigend, zoodat een flink bedrag voor onze Jaar boeken 1943/1945 kon worden gereserveerd en plannen voor nieuwe uitgaven en herdrukken konden worden voorbereid. Op de Algemeene Vergadering werden de heeren Dr. J. F. Steenhuis en Mr J. H. J. Hoog benoemd tot leden van de commissie belast met het nazien van het geldelijk beheer, als hun plaatsvervangers Mr A. H.J. Merens en M. H. Groenen- daal. Bij hun controle zullen zij o.m. bemerken, dat een gift werd verstrekt voor de instandhouding van 'Thijsse's Hof' te Bloemendaal en dat een teekening werd vervaardigd voor een waardige restauratie van het perceel Ged. Oude Gracht 96, hoek Klein Heiligland, maar zij zullen niet vinden de onbe taalde hulp, die wij een aantal clubs en vereenigingen ver leenden door voor voordrachten materiaal beschikbaar te stellen. Dergelijke steun om zoodoende de belangstelling voor onze stad gaande te houden of, wat ook het geval is, bij de jongeren te wekken, is meer waard dan geldelijk gewin. Vele geschenken vielen ons ten deel: de heer W. F. Andreae gaf ons een foto van de Pieter Kiesbrug, welke in 1942 werd afgebroken; uit de nalatenschap van Mevrouw J. M. Sterck- Proot ontvingen we waardevolle aanteekeningen, getiteld Offervaardig Haarlem, Kerken en Godshuizen en een aantal foto's; Mej. S. G. Land schonk ons een album met afbeel dingen van de versiering in 1892 aan de poorten aangebracht door den architect Leyh. 'Honderd jaar geschiedenis der Parochiekerk van den H. Antonius van Padua' (de z.g. Paters kerk) aan de Nieuwe Groenmarkt heet het gedenkboek, waar van het kerkbestuur ons een exemplaar voor ons archief zond. Gekocht werden twee foto's van de St. Bavo en 4 foto's te zamen weergevende de kaart van het kasteel Heemstede door Balthasar Floris van Berckenrode in 1643 vervaardigd en be rustend in het Gemeentehuis te Heemstede. Daarnaast ont vingen wij de publicaties van den Bond Heemschut, Amstelo- damum, Oud-Leiden en andere dergelijke vereenigingen, aan welke wij door hechte banden zijn verbonden. Gelouterd zijn wij uit de achter ons liggende jaren te voor schijn gekomen, de liefde tot onze mooie stad en haar om geving is sterker dan ooit na de angstige spanning van de eerste maanden, dat ook haar het lot van bombardement, brand of -II-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 21