OCTOBER-NOVEMBER officieel bericht - een aantal terroristen en saboteurs in het openbaar standrechterlijk doodgeschoten en eenige woonhuizen werden vernietigd'. De betrokkenen waren ingesloten in het Huis van Bewaring te Amsterdam; de woonhuizen, vier beneden- en vier bovenwoningen, stonden bij den hoek Leidschezijstraat op de Wester gracht. De daklooze gezinnen werden in het wijkgebouw der Ned. Herv. Gemeente aan de Leidschestraat voor- loopig ondergebracht en in de Ned. Herv. kerken is ver zocht huisraad e.d. beschikbaar te stellen. 27. In afwachting van de beoordeeling van zijn gedrag in September is door Ir A. Mussert als functionaris der N.S.B. geschorst de heer S. L. A. Plekker, gemachtigde in algemeenen dienst. 28. f De heer A. J. F. Vis, secretaris van de afdeeling Haar lem van de Koninklijke Vereeniging ''Oost en West'. 30. f De heer A. A. M. Bruning, architect. NOVEMBER 1Ondanks het gemis aan treinen gaat het postverkeer nog tamelijk vlot met behulp van bakfietsen (richting Am sterdam en Den Haag), de boot (van Amsterdam naar de noordelijke provincies en van Haarlem uit naar de Zaan streek en Alkmaar) 3. Het aantal inbraken in kruidenierszaken e.d. neemt met den dag toe en ook wordt gebruik gemaakt van wapens. Daar de weermacht vele levensmiddelen uit pakhuizen van grossiers in beslag neemt, worden ze in scholen en open- bare gebouwen opgeslagen; hieruit plegen echter bur gers diefstallen en zoo worden o.a. uit het Joles-ziekenhuis met medewerking van twee wachtmeesters van politie vele balen suiker gestolen. Wegens beschieting van een boot op de Zaan, welke met margarine op weg was naar Haarlem, krijgt de burgerij voor een vijfde deel dit artikel; later wordt het tekort aangevuld. 5. Nadat de burgerij het vuilnis in plantsoenen of in schepen langs het Spaarne of singels heeft kunnen storten, komen - 170 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 220