schillenophalers langs de woningen, om het vuil op te halen tegen een geringe vergoeding; vele stadgenooten blijven het huisvuil wegbrengen, waardoor op vele plaatsen groote vuilnishoopen ontstaan. De burgemeester heeft een verordening uitgevaardigd, waarbij het vervoer van hout, zonder geleidebiljet ver boden is. (Zie io Nov.) De commissie van advies voor de Centrale Keuken richt zich met een brochure tot de burgerij, waarin ze mede- deelingen doet over de moeilijkheden en over de plannen, f De heer J. H. Bregonje, oud-lid van den gemeenteraad. De burgemeester deelt in een bekendmaking mee, dat de Weermachtscommandant hem ter kennis heeft gebracht, dat het ten strengste verboden is boomen te vellen, anders worden strafmaatregelen toegepast; indien de daders onbekend blijven, worden de maatregelen genomen tegen de bewoners van perceelen, gelegen in de on middellijke nabijheid der gerooide boomen. Begonnen wordt met het verstrekken van hout en veen- kluiten door het gemeentebestuur aan ouden van dagen, ernstige zieken en groote gezinnen, die geen vier een heden hebben ontvangen. Ter gelegenheid van het twintig-jarig bestaan der Noorder- kerk is een bedrag van 5.000 overhandigd voor het schulddelgingsfonds, waardoor de schuld nog bedraagt 20.500. f Ir J. A. Faber, Leeuwarden, vroeger een vooraan staande speler in de cricketclub Rood en Wit' alhier. In huiselijken kring viert de heer H. J. Voors, algemeen secretaris-penningmeester van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, het feit dat hij 25jaar op het secretariaat werkzaam is. t Mevrouw A. Binnerts-van Galcar, regentes van het Doopsgezinde Weeshuis. De heer Henri J. Pielage viert zijn gouden jubileum als toonkunstenaar. In de Groote Kerk wordt voor den eersten keer een bid stond gehouden, in verband met den nood, waarin land

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1944 | | pagina 221